Bilişim Dünyası 05 MART 2016 / 04:53

Siber ödeme başlığında yeniliklerin sonu yok

BitCoin ve türevi siber ödeme alternatifleri 28 Nisan’daki Cyber Payments Forum’da ele alınacak. Ödeme sistemlerinde yeni teknolojilerin tanıtılacağı Cyber Payments Forum, Dijital Dönüşüm Derneği’nin ev sahipliğinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Siber ödeme sistemlerinin bugününün ve geleceğinin ele alınacağı foruma sektörün küresel uzman isimleri, üst düzey yöneticiler ve girişimciler katılacak. Açılış konuşmasını BitCoin sisteminin geliştiricisi BitCoin Vakfı’nın Başkanı Jon Matonis’in yapacağı etkinlikte, BitCoin ve türevi siber ödeme alternatiflerinin mevcut finansal sisteme ne şekilde entegre edileceği tartışılacak. Forum bu alandaki çeşitli girişimcilik uygulamaları ile mikro ödeme sistemleri ve paylaşım ekonomisine etkilerini de masaya yatıracak.
Bugünün rekabet ortamında, hızla gelişen finans teknolojilerini siber ağların dijital, interaktif ve zaman-mekân sınırlarını ortadan kaldıran dinamikleriyle birleştirerek, yenilikçi iş çözümleri geliştirebilen kurumlar ayakta kalabiliyor. Bu yorumu yapan Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, bu nedenle BitCoin ve türevi siber ödeme alternatiflerinin, sektörün en önemli gündem maddelerinden olduğuna dikkat çekti.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN