Bilişim Dünyası 28 ŞUBAT 2010 / 18:00

Siemens IT, dünyadaki 10. demo merkezini Kartal’da açtı

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, dünyadaki 10. demo merkezi “Reality Center”ı Kartal yerleşkesinde açtı. Merkezde müşterilerin istedikleri BT çözümleri uygulamalı olarak gösterilecek. Siemens, merkezde kendi çözüm operasyonu için bir katalizör yaratmanın yanı sıra şirketlerin tepe yöneticilerini BT yöneticileriyle biraraya getirerek müşteri adaylarının iç işleyişini hızlandırmayı amaçlıyor. Proje kararının alınmasının ardından özel çözüm geliştirmek amacıyla da kullanılacak olan merkez, zaman içinde sayısının artması planlanan halihazırdaki 12 çözüm senaryosunun yanı sıra Siemens’in küresel çözümlerinin de sergilenmesinde kullanılacak.
Açılışta konuşan Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Ali Rıza Ersoy, bu merkezle, çözüm portföyünü geliştirmek için ayrılan 50 milyon avroluk Avrupa bütçesinden pay almalarının mümkün hale geleceğine değindi. Ersoy, şunları söyledi: “Şirketlerde bilgi teknolojisi çözümlerini asıl talep edenler, şirketin geçmişten gelen ama gelecekteki performansını belirleyen göstergeleri doğru değerlendirmek isteyen CFO’lar. Bu yöneticiler, bir uçağın pilotunun uçakla ilgili her bilgiyi, uçağın pilot kabinindeki göstergelerin olanak sağladığı kadar açık bir biçimde önlerinde görmek istiyorlar. Bununla birlikte şirket içinde projeleri belirli bir süre zarfında ve bütçeyle gerçekleştirmek zorunda olan CIO’lar, bu rolleri gereği her türlü ayrıntı konusunda kaygılı davranan tarafı oluşturuyor. Projeye güven oluşana kadar aylar süren bir karar süreci yaşanıyor. Bu arada işletme fırsatları kaçırırken Siemens’in satışı gecikiyor ve her iki tarafı da mutsuz eden bir süreç ortaya çıkıyor. RealITy Center, işte bu güven oluşturma sürecinin gerçek çözümleri canlı göstermekle mümkün olacağı inancından yola çıkarak hayata geçirildi.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN