Bilişim Dünyası 24 AĞUSTOS 2015 / 06:13

Sigorta şirketleri, garanti veriye ulaşıyor

Danışmanlık şirketi Towers Watson tarafından kullanıma sunulan veri doğrulama yazılımı DataValidator, sigorta şirketlerine verilerini daha etkin bir biçimde doğrulama ve dönüştürme olanağı sağlıyor. Veri doğrulama ve dönüştürme yazılımı olan DataValidator, sigorta şirketlerine finansal modelleme, fiyatlama ve risk yönetimi uygulamalarında verilerinin daha verimli kullanılmasını sağlayacak çözümler sunuyor.

DataValidator, yasal mevzuatlarda gelişen veri kalitesi kriterlerinin temin edilebilmesi adına sigorta şirketlerine yardımcı oluyor. Yazılım; hızlı ve kapsamlı bir veri kalitesi değerlendirmesi sağlarken, veriyi yönetişim ve denetime hazır hale gelmek için gerekli ayrıntıda denetim günlüklerini oluşturuyor. Yazılım, hem Towers Watson’ın hem de diğer şirketlerin aktüeryal yazılımları ile uyumlu çalışıyor.

 
ETİKETLER : 1035
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN