Bilişim Dünyası 23 HAZİRAN 2014 / 08:19

Sigortacılık akıllı kalemle sayısallaşıyor

Akıllı kalem teknolojisini ilk kez sigorta sektöründe kullanan Anadolu Hayat Emeklilik, sayısallaşmayı hızlandırdı.

Anadolu Hayat Emeklilik, Les Ottomans’ta gerçekleştirdiği bir toplantıda sayısal sigortacılık vizyonu çerçevesinde akıllı kalem uygulamasını tanıttı. Sektörde akıllı kalemi ilk kez kullanarak eş zamanlı sayısallaşmayla, formların veri bankasına aynı anda aktarımını sağladı.
Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, “Sayısallaşma çok hızlı ilerliyor. Sigorta ve finans her zaman teknolojiyi önden takip eden sektörlerden olmuştur. Bu nedenle sayısal sigortacılık vizyonu bizler için çok önemli” dedi. Uğurlu, müşterilere daha kaliteli ve hızlı hizmet sunarken çalışanlara da tüm iş süreçlerinde daha etkin ve verimli bir ortam sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Anadolu Hayat Emeklilik CIO’su Haldun Aydoğdu “Son yıllarda hızla gelişen sayısal sigortacılık çalışmalarımızın sonuçlarını hızla alıyoruz. Tüm donanım ve yazılımlarımızı yenilediğimiz çalışmalarımız sayesinde sayısal kurumsal kimliğimizi her alana taşımayı başardık” dedi. Her alanda başlatılan dönüşüm projelerinin temelinde; kurumsal kimliği müşteri ilişkilerinin tüm noktalarına yansıtmak olduğunu belirtti.

İmza atmayı unuttun-Bunu mu yazmak istemiştin?
Toplantıda ilk kez sigortacılık sektöründe kullanılan akıllı kalem tanıtıldı. El yazısı tanıma, anında görüntü transferi, hızlı veri doğrulama özellikleriyle manüel olarak girilen formu eş zamanlı olarak sayısallaştırıyor. Anında ve eksiksiz veri transferi, hızlı hesap açılışı, anında bilgilendirme ve kolay evrak iletimine olanak sağlıyor. Bu özellik iş süreçlerini ciddi oranda kısaltıyor ve ek işler gerektirmiyor. Akıllı kalem, form eksik doldurulduğunda ya da formda hatalar olduğunda üzerindeki ekrandan kullanıcısını uyarıyor. Formdaki özel doku sayesinde formu tanıyabilen kalem, üzerindeki saniyede 75 kare fotoğraf çeken hassas kamerası sayesinde form üzerindeki görüntüleri kaydediyor. Kalem IOS tabanında çalışıyor. Kalem 8 saat kesintisiz yazım ve en az 100 adet tam yazılı A4 sayfası saklayan bir hafızaya sahip. Form tamamlandığında da veri bankasına aktarılıyor. Normal şartlarda bir tükenmez kalem olarak kullanılabilen kalem, 3 haftada kullanıcısının el yazısına alışarak, hataları düzeltebiliyor. Sistemin, 419’u acente, 391’i ise doğrudan satış ekibinden oluşan toplam 810 aktif kullanıcısı bulunuyor. Sayısal sigortacılık kapsamında satış ekibine 864 adet AHEPAD tablet dağıtan Anadolu Hayat Sigorta, teknoloji sayesinde zaman kazanıyor. Cihazlarda aynı isimle yüklü olan uygulama, saha ekibinin daha önce çalışılmış iyi-kötü senaryoları ve kurumsal soru bankasına eş zamanlı ulaşabilmeleri sayesinde müşterilere kurumsal kimliği yansıtmalarını sağlıyor.
ETİKETLER : Sayı:977

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics