Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2012 / 14:13

Sigortada yabancı ilgisi bitmiyor

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin yüzde 40 hissesini Alman VHV Sigorta Grubu’na ait VHV Vermögensverwaltungs AG satın alıyor. Türkiye’de 6 şubesi ve 80 çalışanı, 126 ülkedeki iş partnerleri ile de 25 bin çalışana sahip olan NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği, yerel ve küresel şirketlere risk yönetim, sigorta satın alması ve hasar danışmanlığı hizmeti veriyor.
NART Grubunun Kurucu Başkanı ve CEO’su Levent Nart, hisse satışında hedefin; NART’ın Avrasya, Ortadoğu  bölgesinde açacağı kendi ofisleri ile bölgesel güç olması, Türk sanayicisinin küresel ihtiyaçları ile, uluslararası  brokerlik ve sanayi kuruluşlarının Kafkasya, Ortadoğu ve Yakın Doğu’da hizmetlerinde yer almak olduğunu vurguladı. VHV Grubu’nun İdare Meclisi Başkanı ve CEO’su Uwe Reuter de, hızla büyüyen Türk sigorta sektöründe geleceğe dönük deneyimleri kazanmak için NART Brokerlik şirketine yatırımda bulunduklarını söyledi ve iki şirketin uzmanlık ve gücünün birleşmesinde büyük bir potansiyel gördüğünü ifade etti.
ETİKETLER : Sayı:882

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN