Bilişim Dünyası 31 AĞUSTOS 2015 / 01:02

Silikon Vadisi, Türk girişimcileri bekliyor

Son beş yıl içinde kurulmuş olan ve bulut üzerinde enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan startup’ların danışmanlar ve yatırımcılarla biraraya geldiği, İstanbul’un da aralarında yer aldığı dünya çapında 30 şehirde gerçekleştirilen IBM SmartCamp 2015 etkinliğine başvurularda son tarih 2 Eylül.

ODTÜ TEKNOKENT ve Etohum ortaklığı ile düzenlenen etkinliğin yarı finalleri 7 Eylül’de Ankara ODTÜ TEKNOKENT ve 9 Eylül’de Startershub’da gerçekleştirilirken, İstanbul finali de 16 Eylül tarihinde F.M.V. Işık Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak. 30 şehir birincilerinin ilk 10’a girmek için yarışacağı IBM SmartCamp’in final etkinliği ise Şubat 2016’da ABD’de düzenlenecek LAUNCH organizasyonunda yapılacak.

IBM SmartCamp  yeni girişimcilerin uluslararası düzeyde bir araya geldiği bir etkileşim ve gelişim ortamı yaratıyor. IBM SmartCamp, finaline katılma hakkı kazanan girişimciler ise, şirketlerini uluslararası yatırımcı ekosistemine tanıtma imkanına kavuşuyor. Bu yıl SmartCamp finalistlerine Silikon Vadisi deneyimi yaşatmak için melek yatırımcı ve seri girişimci Jason Calacanis ve LAUNCH organizasyonuyla işbirliği yapan IBM, finallerin gerçekleşeceği 16 Eylül tarihinde katılımcılara gün boyunca mentorlardan tavsiyeler alma imkanı da sunacak.

 
ETİKETLER : 1036