Bilişim Dünyası 27 OCAK 2014 / 09:20

Şimdi de Vagus.tv kapatıldı

İnternet yasakları başlamadan, bir siteye daha erişim engeli konuldu. TİB’in internet sitesinde erişim engellerinin sorgulandığı sayfada Vagus.TV için “Bu İnternet sitesi (Vagus.tv) hakkında İstanbul CBS'nin 16/01/2014 tarih ve 2012/656 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır." denildi. Böylece internette sansür hamlelerinde ilk adım olan Vimeo’nun kapatılmasının ardından, geçtiğimiz hafta erişime kapatılan Soundcloud’dan sonra, Vagus.tv de dün gece itibariyle erişime kapatıldı.

TİB (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) tarafından erişime kapatılan Vagus.tv ile ilgili karar metninde ”Bu İnternet sitesi (vagus.tv) hakkında İstanbul CBS’nin 16/01/2014 tarih ve 2012/656 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından KORUMA TEDBİRİ uygulanmaktadır.” ifadesi yer alıyor.

Vagus.tv Genel Yayın Yönetmeni Serdar Akinan karara Twitter'dan tepki gösterdi. Akinan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Şaşırdık mı? Hayır? Vagus.tv engellendi...:) ulaşılamıyor...Neden? Bir düşünün bakalım... Vagus.TV adresi artık yasaklı... :) Ayda 1.5-2 milyon tekil ziyaretçinin geldiği Vagus neden engelli?” dedi.
ETİKETLER : Vagus.tv

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics