Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2012 / 14:55

Şimdi sıra Avrupa’da

2005 yılında Türkiye’de kapalı devre TV yayıncılığına başlayan Sistem 9 Medya, Apex Ödülleri’nin ardından yönünü Avrupa’ya çevirdi.

2005 yılında Türkiye’de kapalı devre TV yayıncılığına başlayan Sistem 9 Medya, geçen yıl (En iyi içerik) ve (En iyi sistem yönetimi) alanlarında kazandığı Apex Ödülleri’nin ardından yönünü Avrupa’ya çevirdi.  İngiltere ofisini açan şirket, hizmetlerini yurtdışı pazarlara taşıyacak.

Türkiye’de kapalı devre TV yayıncılığına 2005 yılında berber ve kuaför salonlarındaki yayınları ile başlayan Sistem 9 Medya, bugün, kurumsal TV kategorisinde finans başta olmak olmak üzere farklı sektörlere bu hizmeti götüren ve  dünya çapındaki Apex Ödülleri’nde taçlanmış bir şirket. Türkiye’nin en geniş, en yaygın, işlevsel kurumsal TV (Digital Signage) ağına sahip olan şirket, bugün, Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de; 12 bine yakın ekranda yayınlarını sürdürüyor.
Son yıllarda özellikle kurumlara ve kişilere özel yayın akışları hazırlayabilme kabiliyetine sahip hedef odaklı çalışabilen ve en ileri internet teknolojilerini kullanan yayın sistemi olan Kurumsal TV (digital signage) hizmetiyle öne çıkan şirket, Digital Signage Federation tarafından düzenlenen 2011 Apex Ödülleri’nde iki kategorinin de dünya üçüncüsü. Las Vegas’ta düzenlenen ödül töreninden; Content (En iyi içerik) ve Apex (En iyi sistem yönetimi) ödülleriyle dönen şirketin gündeminde ise yurtdışına  açılım var. Avrupa’daki yeni ofisiyle hizmet verecek olan şirketin hedefi; bilinirliliğin arttığı ödüllerin ardından yeni pazarlara açılmak.
Sistem 9 Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Akın’a göre de Sistem 9 Medya kuruluşundan bu yana çok ciddi bir yol katetmiş durumda. Kurumsal TV hizmetleri konusunda kendilerini çok geliştirdiklerini ve son yıllarda  pek çok sektöre dağıldıklarını belirten Akın, “Eğlence sektöründe Cinemaksimum  sinemalarında varız, HP gibi bir bilişim şirketinde varız. KKTC Telsim’de ve Eczacıbaşı Baxter de varız. Bankaların ise bir çoğunda yayındayız. Bankalardaki işleyişte saat sekizden akşam beşbuçuğa kadar müşteriye yönelik bir yayın akışı çalışıyor. Beş buçukta bizim alternatif yayıncılık dediğimiz yayına geçiliyor ve personele yönelik yayınla iç iletişim yapılıyor. Bu sistemle personele küçük jestler yapılıyor. Sistem personel altyapısı veritabanı ile bütünleşik çalışıyor o gün kimin  doğum günü ise şubesinde doğum günü kutlanıyor. Bu tür uygulamalarla  personele de  bir motivasyon katılıyor” diye konuştu.
Ödül aldıkları başlıklardan biri olan içerik konusunda Sistem 9 Medya olarak özel bir yaklaşım ile hizmet verdiklerini belirten Akın, 58 kişilik kadronun 26 kişisinin içerik çalışanlarından oluştuğunu ve titiz bir değerlendirme ile içerikleri hazırladıklarını da vurguladı.

İngiltere ofisi bir ay içinde aktif olacak
Yurtdışı pazarlara açılma hedefi doğrultusunda İngiltere ofisini Londra’da yeni açtıklarını belirten Akın, “Ofisimiz tam olarak bir ay içinde aktif olmuş olacak. Hedefimiz burada ürettiğimiz yazılımı orada da satmak. Kendi yazılımlarımızı yaptığımızdan dolayı çok ciddi bir maliyet ve esneklik avantajımız var. Bu da  bu pazar için avantaj yaratacak” dedi. Balkanlar’ın da kendileri açısından ciddi  potansiyel taşıyan pazarlar arasında yer aldığını da ifade eden Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda o bölgede de bir franchise görüşmemiz var. Romanya şubesi üzerinde de konuşuyoruz. Apex Ödülleri’nden sonra bilinirliğimiz arttı ve yatırımcıların ilgisi artmaya başladı. Biz ödüllerle şunu gördük; ABD bu konuda bizden daha önde değil sadece  içerik açısından daha yaratıcı şeyler yapıyorlar. Katar ve civarından da teklifler gelmeye başladı. Tüm teklifleri zamanı geldiğinde değerlendireceğiz.”

Büyüme hedeflerimize ulaştık
Akın, “ Müşterilerin bizden istediği farklı taleplerde direk yazılım ofisimize dönüyoruz bu bize esneklik sunabilme olanağı sağlıyor. Geçen seneden bu seneye yüzde 80 büyüme koymuştuk ve hedefimize ulaştık. Bu yıl ilk çeyrekte de geçen seneki ilk çeyreğe göre ciromuz üç buçuk kat arttı” diyerek sözlerini noktaladı.
ETİKETLER : Sayı:874

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics