Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2013 / 09:47

Simet'le Aten işbirliği yaptı

Aten’in tüm ürünleri Simet aracılığıyla sektöre sunulacak.Simet Teknoloji, Aten International Co. ile yaptıkları anlaşmanın ardından, Simet-Aten iş birliği duyurusunu 10.12.2013 tarihi itibarıyla gerçekleştirdi.

Simet Teknoloji AŞ, son 5 yıldır yakaladığı yüzde 40’lara varan büyüme ivmesine paralel olarak sektörü yeni markalarla buluşturmaya devam ediyor. Simet, yaklaşık 6 aylık araştırma, konumlama ve eğitim çalışmalarıyla beraber Aten International Co. ile yapılan anlaşmanın ardından, iş birliği duyurusunu 10.12.2013 tarihi itibarıyla gerçekleştirdi. Varılan anlaşmayla hâlihazırda Türkiye pazarında uzun zamandır bulunan bazı Aten ürünlerine ek olarak firmanın tüm ürün portföyü Simet ile Türkiye bilişim sektörü hizmetine sunulmuş olacak.

Hedef kamu ve büyük ölçekli firmalar
Aten, Türkiye bilişim pazarında bir KVM (Keyboard/Video/Mouse) üreticisi olarak gösterilmiş olsa da, firmanın ilişkili birçok ürün grubu mevcut. Aten International Co. Doğu ve Orta Avrupa Satış Direktörü Raymond Tsai “Aten markasına ait Türkiye pazarında oluşmuş bulunan imajı Simet ile yenileyerek, büyük ölçekli işletmeler, kamu ve özel sektörün ulaşılamayan noktalarına erişmeyi planlıyoruz” dedi.

Aten 668 patente sahip
Aten, tüm küresel gelirinin yüzde 10-12’sini Ar-Ge hizmetlerine ayırıyor. Her yıl 50 yeni ürünle, büyük bir inovasyona imza atan firmanın üretim tesisleri Çin ve Taiwan’da bulunuyor. Ar-Ge merkezleri ise Taiwan, Çin ve Kanada’da olan Aten, 668 adet patente sahip.
ETİKETLER : aten simet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics