Bilişim Dünyası 11 EYLÜL 2014 / 13:30

SimpliVity ile stratejik işbirliği

İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde veri merkezi bütünleştirmesine yönelik çözümler de üreten Türk teknoloji şirketi Proline, ABD kökenli BT şirketi SimpliVity ile işbirliğine gitti. İşbirliği kapsamında stratejik iş ortağı haline gelen Proline; SimpliVity’nin sunucu, depolama ve ağ altyapılarını tek çatı altında buluşturan ürünü OmniCube’un satışını ve kurulumunu üstlenecek. Anlaşma sayesinde Proline, geleneksel altyapıların karmaşıklığını ve yüksek masrafını ortadan kaldıran OmniCube ile müşterilerine çözümler üreterek hizmet sunduğu müşterilerine maliyet avantajı sağlayacak.

SimpliVity şirketinin ürettiği OmniCube donanımı, çok merkezli olup tek merkezden yönetilebilen yapılarda çalışan ve hyper-converged (hiper bütünleşik) mimariye sahip bir altyapı çözümü. OmniCube, sunucu, veri depolama ve benzeri geleneksel altyapı bileşenlerini tek çatı altında toplayıp, karmaşıklıklarını ortadan kaldırarak sanallaştırılan bilgi ve verilerin akışını, bu verilere erişimi ve bu bilgilerin yönetimini kolaylaştırıyor. Proline Satış Müdürü Bilginç Işık, işbirliğine dair şu yorumu yaptı:

“Günümüz veri merkezlerinin geleneksel altyapılarının karmaşıklığı ve yüksek masraf yükü gibi etmenler göze alındığında, farklı BT birimlerini tek çatı altında, kolay yönetilebilen sistem içerisinde sunan çözümler, tüm dünyada şirketlere önemli maliyet ve rekabet avantajı sağlıyor. Proline olarak bu yeni trendin en güçlü temsilcilerinden SimpliVity ile kurmuş olduğumuz stratejik işbirliği; müşterilerimize maliyet avantajı, veri akışı ve yönetiminde işlevsellik gibi avantajlarla geri dönecektir.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics