Bilişim Dünyası 03 AĞUSTOS 2015 / 08:56

Sinema biletleri "ceplere” giriyor

İş Bankası’nın 2012 yılında müşterilerinin kullanımına sunduğu kartsız, basit ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapma imkânı sağlayan Parakod uygulamasına akıllı telefondan sinema bileti alabilme özelliği de eklendi.

Paracod uygulamasına eklenen yeni özellik, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcıları Hakan Aran ve Yalçın Sezen ile Mars Cinema Group Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın katıldığı bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

Paracod’a eklenen yeni özellik ile birlikte sinemaseverler cep telefonlarından istedikleri anda Cinemaximum sinema bileti alabilecekler. Uygulamanın Cinemaximum’larda cep telefonundan film afişi okutularak, sinema salonu ve seans seçimi yapılarak online sinema bileti alma imkânı sağlaması da yeni Paracod özelliğinin dikkat çeken ayrıntılarından biri olarak öne çıkıyor.

IOS veya Android cep telefonlarına Parakod uygulamasını yükleyenler isterlerse Cinemaximum’a gitmeden telefonlarından istedikleri filmi seçerek, isterlerse de Cinemaximum’larda gişeye gitmeden izlemek istedikleri filmin afişini cep telefonlarına okutarak, sinema salonu ve seans seçimi yaparak online sinema bileti alabiliyorlar. Ayrıca, cep telefonlarından satın alınan biletin barkodunu kullanarak, kağıt bilete gerek kalmadan doğrudan sinemaya giriş yapabiliyorlar.

Parakod uygulaması, Android ve iOS işletim sistemine sahip cep telefonlarında çalışıyor. Android ve iOS işletim sistemli cihaz sahibi olan İş Bankası kredi kartı ve Bankamatik kartı sahipleri ile diğer banka kredi kartı sahipleri, İşCep içerisinden ya da Parakod uygulamasını indirerek diledikleri kartlarını Parakod seçeneği ile aktive ettikten sonra uygulamadan yararlanabiliyor.

Dijitaldeki yeni trendleri takip ederek olumlu müşteri deneyimine odaklanıyoruz

Toplantıda Mars Sinema Group ile devam eden Cinemaximum işbirliğine ve bireysel bankacılık alanında dijital bankacılık uygulamalarının önemine değinen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen Maximum Kart’ın Cinemaximum, Müzekart özellikleri ile sosyal yaşama dair sunduğu değerler ile diğer kart programlarından farklılaştığını, sunduğu ayrıcalıklar ile Maximum Kart’ın sinema eğlencesinin kartı haline geldiğini, dijital trendleri dikkate alarak maksimum değer katan ürün ve hizmetler sunduklarını kaydetti. Sezen sözlerine şöyle devam etti:

“Cep telefonundan QR kod okutarak hızlı ve güvenli alışveriş ve fatura ödeme imkanı sunduğumuz Parakod uygulamasına getirdiğimiz yenilik ile sinemaseverlerin telefonlarından sinema bileti alma dönemini başlatıyoruz. Parakod Cinemaximum uygulaması ile kullanıcılar istedikleri filme Cinemaximum sinema biletini kredi kartları ile hızlı bir şekilde alabilecekleri gibi isterlerse Cinemaximum’larda sergilenen film afişlerini cep telefonuna okutarak gişeye gitmeden anında oldukları yerden istedikleri salon ve seans için bilet alabilecekler. Teknolojilerdeki değişime paralellik arz edecek şekilde hızlı hizmet imkanı sağlayan, zaman kazandıran, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.”

Mars Cinema Group Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım da Mars Cinema Group’un kuruluş amaçları arasında fark yaratan yenilikçi projeleri hayata geçirerek, faaliyet gösterdikleri sektörlerin vizyonunu değiştirmek, enerjisini yükseltmek ve insanların hayatında pozitif değişimler yaratmanın öncelikli olarak yer aldığını vurgulayarak, “Türkiye’de 28 ilde yer alan tüm Cinemaximum salonlarında geçerli olacak Parakod uygulaması ile sinema seyircimizin hayatını kolaylaştırarak sinemaya gitme oranlarını artıracağımız görüşündeyiz. Buna ek olarak bildiğiniz gibi Mars Cinema Club kartımız ile müşterilerimize sunduğumuz avantajlarımız da mevcut” dedi.

Dijital dönüşümün en başarılı örneği

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, dijital dönüşümün en başarılı örneği olarak gördükleri İşCep Parakod uygulaması ile akıllı telefonların günlük hayatta pratik bir şekilde kullanılmasını sağladıklarını belirtti. İş Bankası’nın ülkemizde dijital dönüşüme öncülük ettiğini vurgulayan Aran,  şöyle konuştu: “Müşterilerimizin dijitalleşmesine paralel olarak biz de yeni geliştirdiğimiz uygulamalar ile ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak istiyoruz. Bu doğrultuda önümüzdeki sürece damga vuracak olan dijital dönüşüm yolculuğunda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor ve müşterilerimizi, paydaşlarımızı yeni teknolojilerle buluşturuyoruz. Parakod’un Cinemaximum özelliği de bu çalışmalarımızın bir sonucu. Yeni mobil uygulamamız ile vizyona giren filmleri takip etmek, beğendiğiniz filmler hangi sinemalarda oynuyor, hangi seansta yer var cebinizden dilediğiniz an kontrol edebilmek ve hemen bilet almak müşterilerimize sunduğumuz yenilikler. Üstelik aldığınız sinema biletini cep telefonunuzdan okutarak sinemaya girebilmek, gişelerde ayrıca bileti fiziksel olarak almak için kuyruk beklememek de büyük kolaylık. Bu hizmeti sadece İş Bankası Maximum Kart sahiplerine değil tüm banka müşterilerine sunuyor ve tüm sinemaseverlere hayırlı olsun diyoruz.”

 
ETİKETLER : 1032

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics