Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2010 / 18:00

SinerjiTürk 2010 Antalya’da başlıyor

İlki 2008 yılında gerçekleştirilen SinerjiTürk-Savunma etkinliği bu yıl 25-28 Şubat tarihleri arasında Antalya Mardan Palace’ta gerçekleştirilecek. Etkinliğe ilişkin görüşlerini aldığımız Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, etkinliğin bu yıl daha fazla katılımcı ile gerçekleştirilmesini beklediklerini ifade etti.
Bayar, yurtiçinden ve yurtdışından Türk işadamlarının, profesyonellerinin ve akademisyenlerinin bir araya getirildiği etkinliğin, Türkiye için önemli bir eksik olan tanışma ve işbirlikleri için önemli bir eksiği giderdiğini belirtti.
Bayar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “SinerjiTürk oldukça eksik olduğumuz, dünyanın birçok farklı ülkesinde yaşayan ve kendi alanında başarılı olan insanlarımızı bir araya getirmeyi hedefliyor. Bununla birlikte yurtiçinde de başarı hikayelerimizi de birlikte paylaşma olanağını buluyoruz. Bu kişiler kendi ülkelerine döndüklerinde hem buradaki işbirliklerini hem de ilişkilerini de yurtdışına taşıma imkanı yakalıyor.”
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan etkinliğin, her sene yeni oyuncuların çıkması, katılımcıların artmasıyla birlikte farklı kişi ve yöneticilerin de birbirini tanıma ve görme için yeni fırsatlar doğurduğunu aktardı.
Etkinlik bu yıl yurtiçi ve yurtdışından katılımcıların yanı sıra Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Grup Başkanı Emekli Tuğgeneral Cemal Alagöz, İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa ve Yatırım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz yer alacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN