Bilişim Dünyası 21 MART 2010 / 18:00

Sınırsız ağ mimarisinin yeni sürümü duyuruldu

Cisco, düzenlediği bir telekonferansla Borderless Network 2 adını verdiği sınırsız ağ mimarisi altyapısının yeni sürümünü duyurdu. Telekonferansa Boston’dan katılarak konu hakkında bilgi veren Ethernet Anahtarlama Teknoloji Grubu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Robert Soderbery, Cisco altyapıları üzerinden aktarılan verilerin günümüzde toplam ağ trafiğinin yüzde 65’ine ulaştığını belirterek bunun yakın zamanda yüzde 90’a yükselmesini beklediklerini kaydetti.
Borderless Network 2, temel olarak MediaNet, EnergyWise ve TrustSec olarak isimlendirilen üç yeni teknolojiyle video aktarımı, ağ üzerinde enerji tasarrufu ve cihazlar için bağlantı kolaylığı sunuyor. Bu sayede örneğin ağ ortamında telekonferans uygulaması çalıştıracaksanız, ağ kendini bu uygulamaya göre ayarlayarak yük dengesini yeniden düzenliyor ve kesintisiz bir video konferans deneyimi için uygun platformu sağlıyor.
Soderbery, halihazırdaki Cisco homojen ağ altyapılarının bu yeni mimarinin getirilerinden kısmen faydalanabileceğini, gerçek faydanın ortaya çıkması içinse altyapıda yeni nesil ağ cihazlarının kullanılması gerektiğini söyledi. Soderbery, bu amaçla Catalyst 3750-X, Catalyst 3560-X ve Catalyst 2960-S olmak üzere Borderless Network 2 uyumlu üç yeni anahtarın da duyurusunu yaptı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN