Bilişim Dünyası 03 ARALIK 2013 / 18:02

Şirketinizi büyütmek için dışkaynak yatırımı

Küçük ve orta ölçekli şirketler, piyasaların acımasız rekabetinde hayatta kalmak için teknolojiye sığınmak zorunda. Peki, şirketinizin bünyesinde teknoloji yatırımı barındırmak yerine dışkaynak ne kadar mantıklı bir çözüm?

Dünya çapında 90’lardan bu yana etkin olarak kullanılan 'dışkaynak’ kavramını ülkemizde de son yıllarda sık sık duyar olduk. Apple gibi bir dünya devinin tüm gelirin bağladığı dışkaynak çözümü, küçük ve orta ölçekli şirketlerin büyümesi için önemli bir avantaj sunuyor. Dışkaynak mantığı aslında basit olsa da getirdiği kazançlar çok fazla.

Örneğin teknolojik altyapı gerektiren bir iş yapısına geçmeye ihtiyaç duyuyorsunuz ancak, bu yapıyı yönetecek bir BT uzmanına gerekli yatırımı yapmaya o anda şirket bütçeniz uygun değil. Teknolojinin sunmuş olduğu olanaklardan yararlanmamak yerine, Outsource yöntemiyle hizmet sunan bir firmadan BT çalışanı hizmeti alabilirsiniz. Altyapının yürütülmesi için gerekli uzman ve teknik çalışanları yanınızda çalıştırmak yerine bu hizmeti veren firmanın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Treo, teknik uzman ve alanında dikey uzmanlıklara sahip danışman kadrosu ile Outsource hizmeti veren ülkemizdeki önde gelen firmalardan biri. Şirketinizde yüklü bir veri depolama ihtiyacı var ancak, bünyenizde bu iş için teknik altyapıyı oluşturacak eleman bulunmuyor. Sürekli olarak bakım ve teknik hizmetler için bir elemanı yanınızda çalıştıracak sermayeniz yoksa Treo’nun bu konuda sunduğu sunucu, sanallaştırma, veri depolama ve yedekleme, network ve güvenlik, bütünleşik iletişim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
ETİKETLER : Treo