Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:26

Şirketler, BT'ye izin vermeli

Bundan 20 yıl önce ne internet, ne akıllı telefonlar, ne de sosyal medya bu kadar hayatımızın içindeydi. Kablolu iletişimden kablosuza, kısa mesajdan anlık iletişim araçlarına kadar gerek özel hayatımızda, gerekse iş dünyasında hepsi bugün vazgeçilmez teknolojiler olarak hayatımızın her anını organize edebiliyorlar; üstelik çoğu zaman tek bir mobil cihaz, tek bir bulut ortamı üzerinden…

NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı

Birbirinden neredeyse ayrılamayacak bir noktaya gelen bulut, mobil, sosyal ve büyük veri uygulamaları, performans ve süreklilikten feragat etmeden, maliyetleri de büyük ölçüde aşağıya çekerek sade arayüzler, tümleşik, entegre veri depolama ve mimari çözümleriyle birlikte kurumların yönetebilirliğini ve rekabet avantajını en üst seviyeye çıkarıyor.

Artık yapmamız gereken gelecekte BT’yi şirketlere göre düzenlemek değil, BT'nin ve yeni teknolojilerin şirketleri yönlendirmesine izin vermek olmalı. Gartner’a göre BT bütçelerinin yüzde 60’ından fazlası bugün mevcut BT altyapılarına ayrılırken, sadece yaklaşık yüzde 15’i yeni teknolojilere harcanıyor. Bir de bu rakamların tam tersi olduğunu düşünün… Bunun için, teknolojinin ekonomik bir kalkınma aracı olabilmesi için, kamu kurumlarından üniversitelere kadar işbirliği halinde çalışmalı, yasal düzenlemelerden özel eğitim olanaklarına kadar geleceğe dönük adımlar atmalıyız. Gelişen teknolojinin sunduğu avantajları ve kolaylıkları anlatmak, yaygınlaştırmak için aynı zamanda BThaber gibi köklü ve güvenilir mecralara daha çok ihtiyacımız var.

Türkiye’de gazeteciliğin bir mücadele olduğunu biliyoruz ve BThaber de bu mücadelesini büyük bir emek ve başarıyla sürdürüyor. Ankara’da e-devlet toplantıları sırasında kamu kurumları ile bilişim sektöründeki şirketler arasında köprü görevi gören BThaber, yeri geldiğinde derinlemesine incelediği özel dosya konularıyla sektörün eşsiz bir arşivi ve danışma noktası haline gelmiş durumda. Bu süreçte NetApp’ın gelişimine de tanıklık eden ve her zaman destek olan BThaber’e daha nice sayılar diliyoruz.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN