Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2011 / 02:59

Şirketler e-ihaleye alışıyor

Promena, e-ihale ve e-satın alma sektörüne getirdiği açılımlarla 2010 yılında yüzde 65 büyürken geçtiğimiz yıl 1,5 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmayı başardı.
Koç Bilgi Grubu bünyesinde, 2001 yılında kurulan Promena, e-ihale ve e-satın alma sektörüne getirdiği açılımlarla 2010 yılında yüzde 65 büyürken 1,5 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı.
Promena Genel Müdürü Ahmet Dalyan, Türkiye’de henüz tam olarak olgunlaşmadığını belirttiği sektörün, ülkemizdeki ve dünyadaki gelişimi, şirketlerdeki değişen satın alma stratejilerini, bu stratejiler karşısında Promena’nın geliştirdiği yeni hizmet modellerini, verdikleri hizmetlerle şirketlere sağladığı avantajları, tedarikçileri için kurdukları ekosistemi ve son 10 yılda elde ettikleri rakamsal verileri düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaştı. Promena’nın sunduğu hizmet modelini bir dışkaynak kullanımı danışmanlığı olarak tanımlayan Dalyan, Promena olarak sadece ihale yapmadıklarını aynı zamanda müşterilerine satın alma süreçlerini iyileştirecek sistemler geliştirdiklerini belirtti.
ETİKETLER : Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics