Bilişim Dünyası 13 HAZİRAN 2014 / 10:42

Şirketlere özel bütçe paketi

SAP’nin Gold Partner’ı Detaysoft, ‘para harcanırken kazanılır’ fikrinden hareket ederek şirketlere özel bütçe paketi hazırladı. SAP tarafından sertifikalandırılmış B- Pack adı verilen bütçe paketiyle, firmalar bütçelerinin ne durumda olduğunu, nereye gittiğini ve çevresel etmenler aylık olarak değiştikçe hedeflerini revize edip etmeyeceklerini görebiliyorlar. İlk olarak SAP Innovation Forum’unda tanıtılan bütçe paketi B-Pack’in şirketlere özel bütçe yönetimi sunduğunu söyleyen Detaysoft Bütçe Planlama Grup Yöneticisi Fatih İnanç B-Pack hakkında şu bilgileri verdi:

“B-Pack bütçe çözümü ile uçtan uca bir bütçe uygulaması ve bütçe fiili karşılaştırma ortamını müşterilerimize sunabiliyoruz. Temel kazanımlar olarak baktığımızda zengin içerik, farklı versiyonlarda çalışabilme, Excel arayüzü, fiili sistemlerle entegrasyon, bütçe fiili raporlaması, hızlı uygulama süresi, önceden denenmiş altyapı ile kısa test ve eğitim süreleri öne çıkıyor. Bu uygulama ile müşterilerimize makro ekonomik varsayımlarla başlayan satış, üretim, yatırım, maliyet, finansman ve mali tablo sonuçlarına kadar uzanan zengin bir hazır içerik sunuyoruz. Bu içerik ile ilk defa bütçe yapacak müşterilerimiz için de yol gösterici olma yönünde önemli bir görevi de yerine getiriyoruz.”

SAP tarafından sertifikalandırıldı

Detaysoft’un BPC ürününü kullanarak geliştirdiği bütçe paket için SAP’e başvuru yaptıklarını ve ürün sertifikasını aldıklarını belirten Fatih İnanç, bütçe paketi B-Pack’in şirketlerde nasıl fark yaratacağına ilişkin olarak da şunları söyledi:

“Excel’de yapılan bütçelerde veri tutarsızlıkları olabiliyor. Kullanıcılar aynı Excel üzerinde çalışamıyorlar, veri güvenilirliği sağlanamıyor. B-Pack, BPC platformu sayesinde süreç akışlarını da sistem üzerinde yönetebilecekleri bir çözüm. Hangi kullanıcılar veri giriş işlemini tamamladı, ne aşamada, hangileri onaylandı, bir panel üzerinden bunları kontrol edebilecekler. Ayrıca şirketler; iyimser, kötümser ve optimum gibi bütçe versiyonlarını da excel üzerinde sakladıklarından, güncel versiyonun hangisi olduğu karmaşası yaşanıyor. B - Pack SAP’nin güvenilir veri tabanında tutulduğu için analizleri kolayca yapabiliyorlar, istedikleri versiyonu çalışıp raporlayabiliyorlar.”

 
ETİKETLER : Detaysoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics