Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2013 / 08:57

Sisoft HBYS’de bir ilke imza attı

TSE belgelendirme birimi tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda, Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, kalitesini TS ISO/IEC 15504 Olgunluk Seviyesi 2 (SPICE Maturity Level 2) belgesi ile kanıtladı.

Sisoft aldığı SPICE (Yazılım Süreç İyileştirme) belgesiyle; Türkiye’de bu belgeye sahip dört şirketin arasına girerken, aynı zamanda HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) üreticisi şirketler arasında belgeyi hak eden ilk firma olma başarısını gösterdi.

Değerlendirmeler ortak bir bağlamda rapor ediliyor
SPICE modelinin amacı; farklı yazılım süreç değerlendirme model ve yöntemleri için ortak bir ana prensip sağlamak olarak gösteriliyor.  Böylece değerlendirmelerin sonuçlarının ortak bir bağlamda rapor edilmesi sağlanıyor. Referans model iyi yazılım mühendisliği için gerekli olan temel hedefleri üst seviyede tarif ediyor ve yazılımı elde etme, sağlama, geliştirme, işletme, tekâmül ettirmeye destek yeterliliği oluşturmayı isteyen her yazılım kuruluşuna uygulanabiliyor. TSE tarafından verilen SPICE sertifikalarında, tetkik heyeti başkanı INTACS SPICE Baş Tetkikçisinin de imzası olduğundan, SPICE sertifikaları uluslararası arenada da geçerli oluyor.
ETİKETLER : Sayı:932

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics