Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2013 / 08:57

Sisoft HBYS’de bir ilke imza attı

TSE belgelendirme birimi tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda, Sisoft Sağlık Bilgi Sistemleri, kalitesini TS ISO/IEC 15504 Olgunluk Seviyesi 2 (SPICE Maturity Level 2) belgesi ile kanıtladı.

Sisoft aldığı SPICE (Yazılım Süreç İyileştirme) belgesiyle; Türkiye’de bu belgeye sahip dört şirketin arasına girerken, aynı zamanda HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) üreticisi şirketler arasında belgeyi hak eden ilk firma olma başarısını gösterdi.

Değerlendirmeler ortak bir bağlamda rapor ediliyor
SPICE modelinin amacı; farklı yazılım süreç değerlendirme model ve yöntemleri için ortak bir ana prensip sağlamak olarak gösteriliyor.  Böylece değerlendirmelerin sonuçlarının ortak bir bağlamda rapor edilmesi sağlanıyor. Referans model iyi yazılım mühendisliği için gerekli olan temel hedefleri üst seviyede tarif ediyor ve yazılımı elde etme, sağlama, geliştirme, işletme, tekâmül ettirmeye destek yeterliliği oluşturmayı isteyen her yazılım kuruluşuna uygulanabiliyor. TSE tarafından verilen SPICE sertifikalarında, tetkik heyeti başkanı INTACS SPICE Baş Tetkikçisinin de imzası olduğundan, SPICE sertifikaları uluslararası arenada da geçerli oluyor.
ETİKETLER : Sayı:932
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN