Bilişim Dünyası 26 KASIM 2014 / 12:17

Sistem Global, Özel Pazar’da çözüm ortağı

20 yıla yakın bir süredir özellikle teknoloji ve Ar-Ge odaklı çalışmalarla bütünleşik hizmet üreten Sistem Global Danışmanlık, Borsa İstanbul’un girişimi Özel Pazar’da çözüm ortağı olarak yerini aldı. Müşteri portföyünün büyük bir kısmını Ar-Ge yatırımı yapan ve teknolojiye odaklı şirketlerin oluşturduğu Sistem Global Danışmanlık, platformun bu alanda güçlenmesine de etki etmeyi amaçlıyor. Sistem Global Danışmanlık, Özel Pazar’da üye şirketlere Danışmanlık/ Değerleme / Finansal DD / Hukuksal DD /Bağımsız Denetim / Kapanış ve Takas hizmetleri vererek katma değer yaratacak. Sistem Global Danışmanlık; teknoloji ve Ar-Ge yatırımı yapan müşteri şirket portföyünü ve bu alandaki potansiyel girişimleri Özel Pazar’a taşıyabilmeyi hedefliyor. Sistem Global Danışmanlık Kurucu Ortağı Hüseyin Karslıoğlu şu bilgileri paylaştı:

Zamanlama son derece doğru

“Ülkemizde özellikle son 5 yıldır girişimcilik, proje, ARGE Teknoloji inovasyon destekleri ile bu sektördeki proje üretimi ve şirketleşmelerde ciddi artış yaşanıyor. İkinci safha olan ‘projelerin ticarileşmesi ve ilgili şirketlerin geliştirilmesi’ aşamasında çeşitli alternatiflerle hızla yol alındığını görüyoruz. Melek Yatırımcılık, Hazine’nin Fonlar Fonu, TÜBİTAK'ın Girişim Sermayesi Desteği, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı gibi sistemler bunun örnekleri. Bu noktada, zamanlama açısından doğru bir planla Özel Pazar platformu Borsa İstanbul tarafından yürürlüğe konuldu. Hem yatırımcılar hem de girişimciler açısından Borsa İstanbul markası güven verecek ve daha büyük yatırımlar hızla gerekli olan şirketlere akacak. Özel Pazar, yatırımcı ve girişimcilere yönelik faydalarının dışında regülasyonun gelişimine de yol gösterecek.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN