Bilişim Dünyası 07 HAZİRAN 2010 / 12:02

Sistem odalarını uzaktan yönetin

İzmir kökenli Sar Elektronik’in tasarladığı Remosense ürünleri, sistem odalarının altyapısının web üzerinden yönetilmesini sağlıyor.

İzmir’de faaliyet gösteren Sar Elektronik, tamamı kendi tasarımı olan web tabanlı uzaktan ortam koşulları izleme ve kontrol sistemleri, akıllı güç dağıtım birimleri, kabinet ve kabinet tipi iklimlendirme cihazları ve çözümleri üretiyor.
Bugüne kadar TV tuner, TV alıcı-verici üniteleri, pilot uzaktan kumanda, sayısal karasal ve uydu alıcıları ile  kayan yazı üretimlerini de gerçekleştiren Sar Elektronik, bu üretiminin büyük bir bölümünü ise ihraç ediyor.
İzmir’de, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalarını sürdüren Sar Elektronik Genel Müdürü Mahmud Kürşad Pura, şunları kaydetti: “30 yılı aşkın deneyimimiz ile yüksek kaliteyi hedefleyen, ileri teknolojiyi kullanan ve sektördeki gelişmeleri sistemli olarak araştıran bir yapıya sahibiz. Ürünlerimizin en önemli özelliği, donanım ve yazılımlarının tamamen kendi bünyemizde yapılması ve geliştirilmeye açık olmasıdır. Ürettiğimiz her projede Ar-Ge altyapımızın gücünü görebilirsiniz.
Pilot uzaktan kumanda üretiminde sağladığımız başarı ve üstün performans sonucu, bugün sektörümüzde dünyaca tanınan uluslararası şirketler arasında bulunmaktayız. Üretimimizin yüzde 90’ını başta Avrupa olmak üzere dünyanın hemen her bölgesinde 30’ a yakın ülkeye gururla ihraç etmekteyiz. 2008 yılından bu yana da yine yüzde 100 kendi tasarımımız olan web tabanlı uzaktan ortam koşulları izleme ve kontrol sistemleri, akıllı güç dağıtım birimleri (Remosense ürün ailesi), kabinetler (ETA) ve kabinet tipi iklimlendirme cihazları (MKS) ve çözümleri üretiyoruz.”
Sistem odaları ve veri merkezleri gibi ortamlarda yer alan sistemleri ve daha da önemlisi depolanan ve üretilen bilgileri korumak amacıyla özel olarak tasarlanan Remosense ürünlerinin sistem odalarının profesyonel olarak yönetilmesini sağladığını kaydeden Pura, şu bilgileri verdi: “Bilindiği üzere, sunucu odaları ve veri merkezleri günlük yaşantımızda içerdikleri bilgiler ve sundukları hizmetler açısından yadsınamaz bir önem taşırlar. Remosense ürünleri ile sunucu odaları profesyonel olarak yönetilir. Kurumun belirlediği toleranslar içinde sürekli izlenir, tolerans dışı durumlarda ise belirlenen senaryolar uygulanır veya kullanıcının uzaktan erişip sistemi yönetmesi sağlanır. Tüm bunlar uygulanırken de detaylar e-posta ve
SMS ile raporlanır.”
ETİKETLER : Sayı:774

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics