Bilişim Dünyası 25 ŞUBAT 2013 / 08:06

Sistemler yavaşlamadan yağlamayı bilmek gerek

Kurumsal uygulamaların performansının anlık izlenmesine yönelik çözümler sunan Jennifer Software, Türkiye pazarındaki yerini aldı.

Özel sektöre ve kamu kuruluşlarına kapsamlı BT yatırım desteği sunan Vizyon Bilgi Teknolojileri (VBT), uygulama performans izleme (APM) konusundaki ürünleriyle ön plana çıkan Güney Kore merkezli Jennifer Software’in iş ortağı oldu. APM’lerin kurumsal alanda kullanıcılara büyük fayda sağladığını ifade eden VBT bünyesindeki Jennifer Software Ürün Teknik Müdürü Tayfun Yurdagül, özellikle bankacılık, sigortacılık, telekom gibi verisi büyük olan sektörlerin hızlı bir rekabet içinde olduğunu söyledi. Uygulamalarda en küçük yavaşlığın yaratacağı risklere  dikkat çeken Yurdagül, APM yatırımlarıyla sağlanacak performans izlemesinin önemli olduğunu söyledi. Yurdagül, bu ihtiyacı şöyle örnekledi: “Performansı dilerseniz size gelen şikayetlerden hareketle de takip edebilirsiniz. Ancak burada önemli olan; olası performans sıkıntılarını müşteriden önce görebilmek, riskleri bilerek hareket etmek, olası sıkışmaların nerede olacağını sezebilmektir. APM çözümleri, bütünleşik olduğu kurumsal ortamlarda sorunun asıl kaynağını kolay izlemenize yardımcı oluyor.”

Türkiye’den körfeze açılacaklar
Jennifer Software, 2010 yılında Hollanda’da kurulan bölge temsilciliği aracılığıyla VBT ile bağlantıya geçmiş ve 2012 Ağustos ayında iş ortaklığının detayları konusunda anlaşarak birlikte çalışmaya başlamışlar. Yurdagül, Jennifer Software ile gelişen ilişkilerin bölgesel potansiyelini şu sözlerle aktardı: “Yabancı şirketler Türkiye’den iş ortağıyla Ortadoğu bölgesine daha kolay hizmet verebiliyorlar. Şu anda Türkiye pazarında fırsatlara öncelik veriyoruz, ama orta ve uzun vadede körfez bölgesinde de destek vermemiz gündeme gelebilir. Şirket olarak Suudi Arabistan’da deniz kuvvetlerinin dönüşüm ve modernizasyon projesinde alt yüklenici olarak görev yapmıştık ve bölge tecrübemiz var.”

Hedef sektörler kamu, finans ve telekom
Yurdagül, Jennifer Software ürünleriyle öncelikli olarak finans, telekom ve e-devlet projelerine bağlı olarak kamu sektörüne odaklanma hedefinde olduklarını söyledi. Hatta kamu ve finans sektöründe birer kurumla ilk adımlar atılmış bile. Ankara ofisiyle kamu kanadının beklentilerini karşılamak istediklerini söyleyen VBT bünyesinde Jennifer Software Satış Sorumlusu Rabia Köseoğlu, “Sektör şirketlerine bu yapıyı anlatıp, onlara demo sunuyoruz. Bu demo, şirketin tüm sistemleriyle tam anlamıyla bütünleşik yapı kuruyor. Şirketlere demo için maksimum 15 günlük geçici lisans veriyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:910

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics