Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2011 / 02:39

Sistemler zor günlere hazır

Her türlü felaket durumlarına karşı hazırlıklı olmak isteyen Türk Eximbank, Ankara’da bulunan merkez binasındaki sistemler için uzun dönemli veri alışverişinde aksaklıkları önleme hedefiyle harekete geçti.
Bu kapsamda Türk Eximbank, 2 Şubat 2011 tarihinde “Felaket Kurtarma Bilgi Teknolojileri Sistemi Tedariği ve Kurulumu” başlığıyla bir ihale düzenledi. Dünya Bankası destekli bu ihaleyi Eks-Pa Bilgisayar’ın HP ürünleri ile sunduğu çözüm kazandı. ‘Exim-FKM’ isimli bu felaket kurtarma merkezi projesi ile bankanın merkez binasındaki bilgi sistemlerinin ve uygulamaların kullanılamaz hale gelmesi durumunda bile sistemler çalışmaya devam edebilecek.
ETİKETLER : Sayı:819

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN