Bilişim Dünyası 22 KASIM 2015 / 11:01

Sitesiz KOBİ kalmasın

Veri tabanında 840 binden fazla şirket verisi bulunduran çevrimiçi firma rehberi Yellow Pages, KOBİ’lerin kendilerini anlatan bir web sitesi ihtiyacına karşılık olarak da yeni bir işbirliğine imza attı. Şirket, Kuzey Amerika ve Avrupa’da KOBİ’lere özel web sitesi çözümleri sunan Duda ile anlaştı. Palo Alto-Silikon Vadisi’nde konumlanan Duda, 2010 yılında bütçesi sınırlı ve teknoloji konusunda geniş ekiplere ve imkanlara sahip olmayan küçük ve orta ölçekli firmalara hizmet vermek üzere kuruldu ve halen 5 milyonun üzerinde siteyi barındırıyor. Duda, işbirliği kapsamında altyapısını, Türkiye pazarının özelliklerine göre yerelleştirdi. İşbirliği kapsamında Yellow Pages bünyesinde kurulan, proje yöneticileri, tasarımcılar ve yazılımcılardan oluşan özel ekipse web sitesi hizmeti alan KOBİ’lere dijital pazarlama danışmanlığı yapacak ve web sitelerini yönetecek.
 
Zor veya pahalı değil
KOBİ’lerin dijital varlıklarını gösterebilmeleri için en yeni teknolojiye ve kullanımı kolay araçlara ulaşabilmelerini sağlayabilecekleri bir pazara ulaşmanın önemine dikkat çeken Duda CEO’su Itai Sadan’a ek olarak, Yellow Pages Genel Müdürü Semin Özmoralı da şu bilgileri paylaştı:
“Hedefimiz, Türkiye’de mobil uyumlu, güvenilir bir web sitesi olmayan KOBİ bırakmamak. Başta akıllı telefonlar ve tabletler olmak üzere tüm ekranlarla uyumlu, profesyonel bir web sitesine sahip olmak, esnaf için, küçük ve orta ölçekli işletmeler için artık hayal ya da ulaşılmaz bütçeler demek değil.”
 
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics