Bilişim Dünyası 13 AĞUSTOS 2016 / 08:01

SkyAtlas, Openstack Vakfı’nda

Yerli bulut bilişim şirketi SkyAtlas, bulut yönetim platformu Openstack Vakfı’nın kurumsal destekçisi olarak seçilerek, destekçiler arasındaki ilk ve tek Türk şirketi oldu. Türkiye’nin ilk OpenStack tabanlı bulut servis sağlayıcısı olan SkyAtlas’ın OpenStack ile olan bu işbirliğinin Türkiye’nin bulut teknolojileri ve servisleri ile ilgili yol haritasında önemli bir adım olduğuna işaret eden SkyAtlas CEO’su Levent Kocatürk, sözlerine şöyle devam etti:
"Bu işbirliği SkyAtlas’ın bölgede de önemli bir oyuncu olmak konusunda kararlılığının bir göstergesi. OpenStack platformunun esnekliği, modüler yapısı, dünya çapında uzman mühendislerinin desteğine sahip olması , teknolojimizi geliştirmek üzerine ilk tercihimiz oldu. Şimdi bu topluluğun küresel tedarikçileri arasında ilk defa bir Türk firması olarak biz de yer almış olduk.  
Türkiye’de birden fazla lokasyonda bulunan veri merkezlerindeki güvenilir OpenStack tabanlı teknolojisi ve altyapısı üzerinden SkyAtlas , müşterilerinin iş güvenilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, bulut sunucu, yedekleme, depolama, ağ ve güvenlik  hizmetleri ile yönetilebilen servisleri 7/24 sunuyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN