Bilişim Dünyası 09 TEMMUZ 2014 / 19:53

SmartSoft'tan Hindistan’a proje

SmartSoft, Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği toplu ulaşım projelerine bir yenisini daha ekliyor. Hindistan’da başlayan yeni proje kapsamında, Asya’nın Silikon Vadisi olarak bilinen Bangalore şehrinde yaşayan 8 milyon yolcu, ulaşım bedellerini 2015 yılı itibariyle ön ödemeli kartlarıyla ödeyebilecekler.

SmartSoft, Hindistan’ın Bangalore kentinin kartlı ulaşım altyapısını sağlıyor. Bangalore Metropolitan Transport Corporation, Hindistan’ın üçüncü büyük özel bankası AXIS Bank ve Hindistan’ın ulusal ödeme standartlarını tanımlayan kurumu NPCI işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje ile İstanbul’un tüm metrobüs, İETT, Özel Halk Otobüsleri ve Otobüs A.Ş.’nin toplamından daha büyük bir ulaşım kapasitesine sahip Bangalore Metropolitan Transport Corporation’ın tüm ödeme yapısı, açık sistemlere (open-loop) kartlı ödeme sistemine dönüştürülüyor. Temmuz 2014’te başlayan ve Ocak 2015’te sona erecek proje ile her gün 8 milyon yolcu, ulaşım bedellerini kağıt bilet yerine ön ödemeli kartlarıyla ödeyecek.

Açık sistemler alanında geniş bir tecrübeye sahip SmartSoft tarafından yürütülen projede, Bangalore halkına sunulan ulaşım kartları, aynı zamanda tüm temassız, offline ve e-ticaret işlemlerinde de kullanılabilecek. SmartSoft tarafından Bangalore toplu ulaşımı için oluşturulan sistemin, önümüzdeki yıllarda Hindistan’ın diğer şehirlerinde de kullanılması hedefleniyor.

 
ETİKETLER : SmartSoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN