Bilişim Dünyası 27 HAZİRAN 2014 / 16:01

SmartSoft'tan yeni iş ortaklığı

SmartSoft, FIME ortaklığıyla EMV kartlarını banka içinde kontrol edebilecek çözümleri sunacak. Bu ortaklıkla bankaların test süreçlerindeki maliyet ve zaman kayıplarını ortadan kaldıracak test ürünleri, EMV sertifikasyon süreçleri ve ayrıca bu süreçleri kendi yönetmek isteyen bankaların eğitim ve danışmanlık hizmetlerini de sağlayacak.

SmartSoft, EMV kartların test süreçlerinin standartlara uygunluğu konusunda MasterCard ve Visa’nın onaylı şirketlerinden biri olan, elektronik ödeme alanında akıllı kartlar için test çözümleri, validasyon yazılımı ve test araçları hizmetleri ile uçtan uca işlem çözümleri sunan, mobil servislerde uzmanlaşmış uluslararası şirket FIME ile iş ortaklığı gerçekleştirdi. Türkiye’de kredi kartı alanında çalışan 25 bankaya yönelik olarak bu ürünleri satacak tek yetkili firma olan SmartSoft, Azerbaycan pazarındaki 38 bankaya da ulaşacak. Daha önce banka müşterilerine kartların sertifikasyon süreçlerini nasıl tanımlamaları gerektiğini ve testleri doğru yönlendirmeleri konusunda destek veren SmartSoft, FIME işbirliği ile sunduğu ürün ve eğitim hizmetleri ile bankaların, bu süreçleri daha da başarılı yürütmelerini sağlayacak. SmartSoft tarafından FIME ürünlerinin bankalara kurulmasının yanında teknik destek de verilecek.

Cardtek Group İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Erdal Yazmacı bu işbirliği ile FIME ürünlerinin Türkiye ve Azerbaycan marketinde yaygınlaştırılıp, bankaların sertifikasyon süreçlerini daha az maliyetli ve etkin bir şekilde yönetilmesini sağlayacaklarını belirtti. “Bu da Türkiye’de çalışmakta olduğumuz, hizmet vermekte olduğumuz bankaların test işlemlerini çok daha hızlı yapmaları ve sertifikasyon süreçlerini hızlandırmaları sayesinde müşteriye kartlarını çok daha hızlı iletmeleri yönünde sunduğumuz önemli bir hizmet. Birçok banka bu ürünleri kullanmıyor, ancak bundan dolayı sertifikasyon süreçleri çok uzuyor ve ekstra maliyet oluşuyor. Türkiye’de bu tür bir sisteme sahip olan banka olmaması bizi harekete geçiren en önemli unsurdu. Tüm bu testler ancak dışarıdan hizmet alınarak gerçekleştirilebiliyordu. Ancak bundan sonra bankalar hem 2 haftalık test sürecini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirecekler hem de dışarıdan hizmet alımı sonucunda artan maliyetlerin de önüne geçecekler. FIME ürünlerini de bünyemize katarak banka içindeki ürün gamımızı artırıyoruz.” dedi.

 
ETİKETLER : SmartSoft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics