Bilişim Dünyası 16 MAYIS 2010 / 18:00

Soarian MedSuite hastanelere kalite getirecek

Siemens tarafından geliştirilen Soarian MedSuite, doktorlara ve hastalara büyük kolaylık sağlayacak.
Siemens ve Simeks işbirliği çerçevesinde hastane bilgi ve yönetim sistemi Soarian MedSuite’un tanıtım toplantısı 10 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Hastaların sağlık kayıtlarını elektronik ortamda tutmalarını sağlayan Soarian MedSuite, hastanın randevu alması ile başlayan süreci SGK ve özel sağlık kurumlarına fatura gönderilmesine kadar tek bünyede tamamlıyor. Bu süreç ise kurumlara hem maliyet hem de zaman tasarrufu kazandırıyor.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Siemens Tıp Çözümleri Direktörü Ufuk Eren Soarian MedSuite için, “Sistemi Türkiye ile bütünleştirmek için çok çalıştık ve Türkiye için kimsenin cesaret edemediği büyük bir yatırım yaptık. Sağlık hizmetlerindeki kaliteyi artırıp verimli çalışmayı ön plana çıkararak Soarian MedSuite’in meyvelerini almak istedik. Bu yatırımla çok iyi geri dönüşler alacağız” dedi.
Ürün hakkında bilgi veren Siemens Sağlık IT Birim Yöneticisi Dr. Alper Arslan, hastaların sağlık kayıtlarını elektronik ortamda tutmalarını sağlayan ürünün ön yüz tasarımının, tek ekran kullanımı sunan kullanıcı dostu ekranlar sağladığını söyledi.
Soarian MedSuite yazılımında hastanın tüm tanı, görüntüleme ve laboratuvar bilgileri tek sistem üzerinden ilgili hastane bölümlerince görüntülenirken, geçmiş ve güncel bilgilerine gerekirse uzaktan da erişilebiliyor. Yazılım, Türkiye faturalama ve klinik uygulamalarına göre çalışıyor ve tamamı Türkçe.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics