Bilişim Dünyası 17 NİSAN 2013 / 15:29

Software AG ARIS 9 ile lider sıfatını aldı

Software AG, iş süreçlerini iyileştirmeye yönelik geliştirdiği yeni ürünü ARIS 9 ile Forrester’ın Nisan 2013 EAMS Wave raporunda, Kurumsal Mimari Yönetimi Araçları’nda “lider” olarak geçti. Böylece Kurumsal Mimari Yönetimi Sistemleri (EAMS) pazarının ihtiyaçlarına en iyi yanıt veren şirketlerden biri olarak ürün stratejisi kapsamında en iyi başarılardan birini elde eden Software AG, aynı zamanda sunduğu kaliteli ve etkili iş çözümleri sayesinde tüm şirketler arasında en yüksek puanı da elde etmiş oldu.

Liderliğin göstergesi: ARIS 9

Forrester raporunda lider şirketlerin ortak özelliğini, “gösterge panelleri, iş akışı ve analiz tabloları gibi en iyi uygulamaları içeren ve, müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veren yapılandırmaları geliştirerek yetkinlik kazanma süreçlerinde müşterilere rehberlik eden şirketler” olarak tanımlıyor. Forrester, ARIS’le ilgili olarak, “Başta geniş bir coğrafyaya yayılan EA uygulamaları olmak üzere ARIS platformundaki yenilikler, Software AG’yi pazar lideri konumuna getiriyor” yorumunu yaptı. Rapor, aynı zamanda, belirli ihtiyaçlar ve öncelikler gözetilerek kullanılan dört farklı uygulamayı da detaylandırarak Software AG’nin tüm bu uygulamalar arasında liderliğini ortaya çıkarıyor.

Software AG, ARIS 9’un geniş kapsamlı kullanım ve kabiliyet alanlarının bu raporla bir kez daha doğrulandığını, EA süreçlerinin her aşamasında müşterilere büyük bir destek sunduğunun altını çizdi. Forrester’ın EAMS Wave raporunda ‘lider’ olarak tanımlanmaktan gurur duyuyoruz diyen Software AG CTO’su  ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Wolfram Jost raporla ilgili olarak şunları söyledi: “ARIS 9, Forrester Wave raporunda ilk kez resmi olarak değerlendirildi. Değerlendirmenin sonucu ise, Software AG olarak mobil, sosyal paylaşım, bulut ve büyük veri/mantıksal analiz dörtlüsüne yönelik yaptığımız büyük yatırımların, EAMS pazarındaki liderliğimizi pekiştirecek ve bu pozisyonu sürdürecek şekilde doğru bir stratejiyle desteklendiğini kanıtlamış oldu.”
ETİKETLER : Software AG

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics