Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 14:46

SolidWorks’ün ilham kaynağı müşteri deneyimi

SolidWorks’ün yeni CEO’su Bertrand Sicot; 3D, taşınabilirlik ve bulut konularına ağırlık vererek müşteri deneyimine odaklı yenilikler peşinde.
Dassault Systèmes bünyesinde bulunan SolidWorks, özellikle üretim sektöründe kullanılan CAD yazılımlarında büyük pazar payına sahip. Ürün geliştirmede müşteri deneyimine büyük önem veren SolidWorks, 20 yıla yakın deneyimle geliştirdiği ürünlerle kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. SolidWorks CEO’su Bertrand Sicot, 2008 yılı sonunda yaşanan küresel ekonomik krizin ardından piyasaların 2010 yılında hareketlenmeye başladığını. Bunun da özellikle üretime dayalı sektörlerde işlerin yoğunlaşmasına neden olduğunu belirterek bunun da dolaylı olarak tasarım yazılımlarına duyulan ihtiyacı artırdığını vurguladı.
Dünya çapında, 1,1 milyon adedi eğitim kurumlarına, 500 bini ise ticari işletmelere olmak üzere toplam 1,6 milyon yazılım sattıklarını dile getiren Sicot, “İşimiz her sürümde yeni özellikleri kullanışlı bir şekilde sunarak kullanışlılığı artırmak ve kullanıcıların üretimlerine katkıda bulunmak. Çünkü yazılım bir kez satın alınır ama aslında her gün ödenir. Yazılımı işinize yarar şekilde ne kadar çok gün kullanırsanız o kadar ucuza gelir” dedi.
16 yıldır SolidWorks bünyesinde çalışan ve CEO olarak ilk yılını doldurmak üzere olan Sicot, şirketi daha yükseğe taşımak için ürünü farklılaştıracak düşünceleri olduğunu belirtiyor. “Bunlardan ilki mobilite. Müşterilerimiz zaman ve mekan bağımsız çalışmak istiyor. Buna yöneliyoruz. İkincisi 3D tasarımlar yapan bir yazılım üreticisi olarak, evlerimize kadar giren 3D teknolojisini ürünlerimizle bütünleştirmek istiyoruz. Son olarak da SolidWorks’ün SaaS çözümü üzerinde çalışıyoruz” diyen Sicot, önemli olanın ortaya konan teknoloji değil, müşterinin ihtiyaçları olduğunu vurguladı. Ayrıca Sicot, Türkiye’nin EMEA bölgesindeki diğer ülkeler içinde en hızlı büyüyen pazar olduğunun altını çizdi.
8 bin tasarımcı güne SolidWorks ile başlıyor
Üretimin ve Ar-Ge yatırımlarının artmasıyla CAD yazılımlarına olan rağbetin daha da hızlanacağını düşündüklerini belirten SolidWorks Türkiye ve Yunanistan Bölge Satış Yöneticisi Murat Tüzüm, sayısı her geçen gün artan SolidWorks kullanıcılarının bugün 8 binin üzerine çıktığını ve her yıl buna 2 bin kullanıcının eklendiğini söyledi. İmalat endüstrisinde güçlü bir ülke olan Türkiye’nin yüzünün hem doğuya hem de batıya bakmasının önemine vurgu yaptı. Üretimin ve dolayısıyla tasarımın olduğu her sektöre hitap eden ürünler sunduklarını belirten Tüzüm, önümüzdeki yıl Türkiye başta olmak üzere tüm bölgede satışlarını artırmayı hedeflediklerini dile getirdi.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics