Bilişim Dünyası 14 OCAK 2013 / 08:09

Sompo Japan’ın tercihi Cybersoft oldu

2010 yılında Fiba Sigorta’yı satın alarak Türk sigortacılık sektörüne giriş yapan Sompo Japon Sigorta, Hasar Yönetimi Modülü’nü Cybersoft ile yenileme kararı aldı. 2012 yılında Şeker Bilişim’i satın alarak, kamu ve finans sektöründeki diğer projelerinin yanı sıra, sigorta sektörü için de yazılım projelerinde hizmet vermeye başlayan Cybersoft da, bu kapsamda Şeker Bilişim’in elementer sigortacılık yazılımı Insura’yı geliştirmeye devam ediyor.
Kurumsal ihtiyaçlar göz önüne alınarak, müşteri memnuniyeti ve operasyonel verimliliği artırma hedefiyle başlayan proje kapsamında; ihbar, dosya inceleme ve operasyon, doküman yönetimi,  araştırma, rücu ve hukuk modülleri yer alıyor. Yeni Hasar Yönetim yazılımı; iş akış sistemi üzerine oturtulmuş, kural motoru ile bütünleşik çalışan, performans ölçümü yapılabilir bir şekilde geliştiriliyor. HTML5 arayüzleri kullanılarak J2EE (Java 2 Enterprise Edition) teknolojileri ile donanım, veritabanı ve işletim sistemi bağımsız olarak geliştirilen hasar yönetimi yazılımında çoklu dil desteği de yer alıyor. Bu da yabancı ortaklı sigorta şirketleri için uygulamanın farklı dillerde kullanımına ve hasar işlemlerinin etkin biçimde gerçekleştirilmesine imkan sunuyor.
Kanallara göre özelleştirilmiş hızlı ihbar alım ekranları ve dosya bazında özelleştirilmiş hasar inceleme ve operasyon iş akışları sayesinde dosya bazında maliyet ve verimlik ölçümü yapılabilecek. Öte yandan, bütünleşik doküman yönetim sistemi desteği de hem hasar evraklarının hem de ödeme ve tahsilat ile ilgili evrakların tek bir arayüz üzerinden hasar dosyası ile bütünleşik biçimde yönetilmesine imkan sunabilecek. İnternet servis arayüzleri ile dış sistem bütünleştirmeleri de yönetilebilirken, şirket dışındaki üçüncü parti hasar uygulamalarıyla bütünleştirmek de gündeme gelecek.
ETİKETLER : Sayı:904

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics