Bilişim Dünyası 11 EYLÜL 2016 / 15:21

Son sürümde sosyal medya da yerini aldı

TAV Bilişim Hizmetleri tarafından geliştirilen TAV Mobile uygulaması; seyahat planlamasını kolaylaştırırken, havalimanındaki hizmetler ve fırsatları gerçek zamanlı olarak yolculara iletiyor. Bugüne kadar 500 binden fazla kez indirilen uygulama iOS, Android ve Blackberry platformunda çalışırken, eklenen sosyal medya desteğiyle uçuş bilgileri Facebook ve Twitter üzerinden de anlık olarak yolculara sunuluyor. TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, “Havalimanlarındaki hizmet ve fırsatlarla ilgili tüm bilgileri akıllı cihazlara taşıyan TAV Mobile uygulamamızın son sürümüne sosyal medya desteğini ekledik. Yolculara anlık bildirimler ve gerçek zamanlı bilgilerle hızlı, konforlu ve stressiz seyahat deneyimi sunuyoruz” dedi. 
Kullanıcılar herhangi bir uygulamayı indirmeye gerek kalmadan, Facebook veya Twitter üzerinden uçuş numarası ve şehir bilgisini paylaşarak uçuşlarının hangi aşamada olduğunu görebiliyor. Facebook’ta “TAV Mobile Flights” sayfasında mesajlaşma alanına tıklandığında, kişi uçuş sorgusunu nasıl gönderebileceği ile ilgili kısa bir yönlendirme görüyor. Twitter uygulamasında ise #tavmobile etiketi kullanılarak atılan tweet’ler birkaç dakika içinde ilgili uçuş hakkında bilgileri kullanıcı ile paylaşıyor.
TAV Mobile uygulaması Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas-Bodrum, Gazipaşa-Alanya havalimanlarında, yurtdışında ise Tunus’ta Enfidha-Hammamet ve Monastır, Gürcistan’da Tiflis ve Batum, Makedonya’da Üsküp ve Ohrid havalimanları ile Suudi Arabistan Medine havalimanı hakkında bilgi veriyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics