Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2010 / 18:00

Sony’den hareketli bir dünya Türkiye'de

2006 yılından beri hayatımızda yer alan Nintendo Wii, uzun süredir tek başına hareket kontrollü oyun konsolu piyasasına hükmediyordu. Dünya çapında milyonlarca satılan konsolun bu başarısına geç de olsa Sony’den cevap geldi.
Tanıtım Türkiye’de de yapıldı
Türkiye’de yapılan tanıtımla pazara giren Move’un ilk kullanıcılarından bazıları da “Çok Güzel Hareketler Bunlar” ekibi oldu. Ekip, toplantıda oyun konsolunun yeni eklentisinden oldukça memnun kaldıklarını belirtti.
Edindiğimiz kısa süreli tecrübeye göre, Sony PlayStation Move’nun Nintendo’nun dört yıl önceki teknolojisini hızla geçtiğini söylemek mümkün. Ayrıca Move’da Wii’ye göre çok daha yüksek hassasiyette bir kumandası bulunuyor. Öyle ki, yüksek hassasiyetteki konsol kumandasını kontrol etmek bile başlarda oldukça zor geliyor. Ancak alıştıktan sonra da insan elinden düşürmek istemiyor. Yapılan her hareket kısa sürede ekranda kendini gösteriyor.
ETİKETLER : Sayı:789

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN