Bilişim Dünyası 01 OCAK 2011 / 18:00

Sony 2011’de 3D dünyasına hızlı girecek

Şirketin yeni yılda sunacağı ürünler arasında 300 inç görüntü yansıtabilen 3D projektör de var.
Ses, görüntü ve eğlence dünyasına yönelik olarak “Mercekten göze” anlayışıyla geniş bir perspektifte çözümler sunan Sony, düzenlediği bir basın toplantısıyla 2011 yılına dair 3 boyutlu ürünlerini ve vizyonunu paylaştı. Toplantıda Sony Eurasia Teknik Pazarlama Müdürü Mete Emiroğlu, canlı demolar eşliğinde önümüzdeki yıl Sony’nin 3. boyuta dair stratejileri ve çözümleri konusunda bilgi verdi.
Sony’nin halihazırda 30 kadar 3 boyut destekli ürünü olduğunu söyleyen Emiroğlu, şirketin dev stüdyolarda büyük prodüksiyonların hayata geçirilmesinden evlerde kullanılan LCD televizyonlara kadar 3 boyutun her alanında yer aldığına dikkat çekti. Sony’nin kullandığı teknolojilere ve yeni çıkacak ürünlere de değinen Emiroğlu, sunumunda bazı sürpriz ürünlerin de müjdesini verdi. Bunlar arasında panoramik 3 boyutlu çekim yapabilen giriş seviyesi fotoğraf makineleri ve 40 inçten 300 inçe kadar perdeye 3 boyutlu görüntü yansıtabilen VPL-VW90ES model ev sinema projektörü de yer alıyor.

Yeni yıl yeni ürünlerle geliyor
Sony, televizyonlardan 3 boyutlu içeriği destekleyen Blu-ray oynatıcılara sahip ev sinema sistemlerine, fotoğraf makinelerinden 3 boyutlu oyunlara kadar bir dizi ürünle tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni ürünler arasında 3 boyutlu görüntüleri destekleyen VAIO dizüstü bilgisayarlar da bulunuyor.
ETİKETLER : Sayı:802

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics