Bilişim Dünyası 25 ŞUBAT 2013 / 08:20

Sosyal mecralardaki oyun harcamalarına şeffaflık geliyor

DenizBank ve PaybyMe, yaptıkları işbirliğiyle sosyal mecralar ve internet üzerinde oyun oynayan kullanıcıların güvenle alışveriş yapabilmesine olanak sağlayan ön ödemeli PaybyMe Kart’ı hayata geçirdiklerini duyurdu.

Sosyal mecralardaki oyun popülaritesinin artmasıyla birlikte gelişen sosyal oyun kültürü, beraberinde yeni bir ödeme pazarı yarattı. Oyun için harcanan paranın yüzde 40’ı mobil platformlar üzerinden gerçekleştirilirken, kredi kartları bu harcamadan sadece yüzde 10’luk pay alabiliyor. Yüzde 50’lik kesim ise harcamalarını internet kafeler üzerinden gerçekleştiriyor. Bu durum oyun pazarı ekonomisinin yeterince şeffaf olmasının önüne geçen en önemli sebeplerden biri olarak göze çarpıyor.
DenizBank ve PaybyMe, birlikte geliştirdikleri ön ödemeli kredi kartı “PaybyMe Kart” ile sosyal oyun ekonomisine yönelik sorunları çözmeyi ve oyun sektörünü daha ileriye götürmeyi hedefliyorlar. Ön ödemeli bir ödeme kartı olan PaybyMe Kart, kullanıcılarına kontrollü harcama yapma olanağı sunmanın yanı sıra, kredi kartı özelliği taşımadığı için kart sahibini kredi yükü altına sokmuyor. Kullanıcılar PaybyMe Kart’a uygun gördükleri tutarları yüklüyorlar ve bu kartla ödemelerini yaparken yükledikleri miktarla sınırlı kalıyorlar.

Kredi kartının rahatlığı var, riski yok
PaybyMe Kart böylece kredi kartı kullanmayan kesimin harcadığı parayı ekonomik açıdan kayıt altına alırken, kredi kartı kullanımıyla oluşacak güvenlik sorunlarını da en düşük seviyeye indirmeyi amaçlıyor. PaybyMe Kart sanal kart olarak internet sitesi üzerinden alınabileceği gibi, 10, 25 ve 50 lira yüklü olarak mağaza ve marketlerde de müşterilere sunulacak. Kullanıcılar DenizBank ATM’leri ile PaybyMe logosu olan herhangi bir satış noktasından kartlarına para yükleyebilecekler.
Toplantıda kartın faydalarına değinen DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, çok yakında birçok oyun için oyuna özel tasarlanmış PaybyMe Kart çıkarmayı planladıkları bilgisini paylaştı.
PaybyMe kurucu ortaklarından Emre Gürsoy ise PaybyMe Kart’ın oyuncunun cebindeki paranın değerini artıracağını, bu sistemi kullanan oyuncuların yüzde 10-50 arasında daha fazla oyun içi satın alma yapabileceklerini söyledi.
ETİKETLER : Sayı:910

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics