Bilişim Dünyası 07 TEMMUZ 2014 / 08:41

Sosyal medyada gündem giyilebilir teknolojiler

Proline’ın Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen çevrimiçi müşteri ilişkileri yönetim platformu MeaMinds, Mart – Mayıs tarihleri arasında yaptığı sosyal medya analizinde giyilebilir teknolojileri ele aldı. Araştırma kapsamında Facebook, Twitter, YouTube, G+ gibi sosyal ağlar mercek altına alındı ve 2 aylık süreçte Türkiye’deki kullanıcıların giyilebilir teknolojiler hakkında paylaştıkları mesajlar incelendi. MeaMinds Ürün Yöneticisi Yeşim Kıyamçiçek’e göre, elde edilen sonuçlara göre sosyal medyada giyilebilir teknolojilerden en çok gözlük ve saatler hakkında konuşulması bu aksesuarların farklı alanlarda ve farklı amaçlar için kullanılabileceğine işaret ediyor. MeaMinds’ın analizine göre, giyilebilir teknolojiler hakkında yazılan içeriklerin yüzde 75’i erkekler tarafından üretiliyor ve içeriklerin yüzde 29’u mobil cihazlardan paylaşılmış durumda. Sosyal medya tarafında içeriklerin yüzde 61’i Facebook üzerinden paylaşılırken, kullanıcıların paylaştıkları mesajların yüzde 74’ü haber içeriğine sahip.
MeaMinds platformu sosyal medya içeriklerinin duygu analizini de yapıyor. Buna göre, söz konusu dönemde birçok sosyal ağda giyilebilir teknolojiler hakkında paylaşılan içeriklerin yüzde 21’i olumlu, yüzde 13’ü de olumsuz duyguya sahip. Kişilerin çoğunlukla fiyat, ürün bilgisi paylaşması sebebiyle içeriklerin yüzde 66’sının nötr duyguya sahip olduğu görülüyor.
ETİKETLER : Sayı:979

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN