Bilişim Dünyası 08 TEMMUZ 2012 / 14:26

SPAM arama ve mesajlaşmaların önüne geçmek için yeni bir çözüm

İstenmeyen aramaların ve SMS mesajlarının önüne geçmek için tasarlanmış bir servis olan Numara Şikayet (www.numarasikayet.com) hizmete açıldı. Numara Şikayet, kullanıcılara kullanıcının isteği dışında gönderilen reklam veya bilgilendireme içerikli SMS ve arama trafiğini azaltmayı amaçlıyor.
Sitede numara sorgulama, yeni şikayet kaydı ekleme, ilgili şirket ile yaşanan problem çözüldüğünde şikayeti çözüldü olarak işaretleme gibi işlemler yapılabiliyor. Sistemde, kaydedilen bireysel numaralar ise kişisel gizlilik haklarını koruma gereği, arama sonuçlarında listelenmiyorlar.
Numara Şikayet tarafından sunulan mobil Android uygulaması sayesinde şikayet edilmiş numaralardan gelen SMS‘leri otomatik olarak engellemek de mümkün. Sadece üye tarafından şikayet edilen numaraları (kişisel, kurumsal) veya belirlenen kriterlere uygun olarak seçilmiş kurumsal numaraları engelleyebilme seçenekleri sayesinde, Spam SMS‘ler telefon üzerinde durduruluyor.
Bireysel kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunulan servis şimdiden birçok kullanıcının beğenisini kazanmış durumda. Hem mobil, hem web ortamından ulaşılabilen servisin etkin bir mobil SPAM önleme mekanizması olarak kullanılması bekleniyor.
ETİKETLER : Sayı:879

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN