Bilişim Dünyası 24 EYLÜL 2016 / 16:05

StartersHub, Smart Moderation'a yatırım yaptı

StartersHub, Startupbootcamp Istanbul hızlandırma programına katılmış olan
Smart Moderation’a 2.5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım yaptı. Facebook ve Instagram’da istenmeyen yorumları otomatik olarak gizleme hizmeti sunan Smart Moderation;  aralarında BMW, The Next Web, France 24 ve The University of Arizona gibi markaların ve Türkiye’deki ünlü sanatçılarında yer aldığı bin 200 sosyal medya profilini yönetiyor. Halihazırda günlük 1,5 milyonun üzerinde yorumu yöneten Smart Moderation’un mobil uygulaması Eylül ayında içinde beta olarak AppStore’da yerini aldı.
Smart Moderation, geliştirdiği bu yapay zeka yazılımıyla, sosyal medya profillerinden yayımlanması sakıncalı olan ve marka itibarına zarar veren SPAM reklam, küfür, hakaret içeren kullanıcı yorumlarının ve trolling saldırılarının gerçek zamanlı olarak otomatik gizlenmesi hizmeti sunuyor. Smart Moderation ile Facebook’ta Sayfa, Reklam, Canlı Video ve Yorum Modülü; Instagram’da ise Profil ve Reklamların altına yazılan bu tip yorumlar silinebiliyor. Smart Moderation, otomatik gizleme seçeneği ile 7/24 risk koruma da sağlıyor.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN