Bilişim Dünyası 17 KASIM 2014 / 10:33

Stratejik öncelikler paralelinde ilerleyiş

Logo Yazılım’ın bilgi ve teknoloji platformu Logosphere etkinliği, bu yıl 3’üncü kez bilişim ve iş dünyasını biraraya getirdi. 4 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, geçtiğimiz yıl Logo bünyesine katılan Netsis de çözüm ortaklarıyla birlikte yerini aldı. Logosphere’de 57 paralel oturumda 48 farklı sunum yapılırken, 100’den fazla iş çözümü anlatıldı. Etkinliği; mevcut ve aday iş ortakları, özel sektör temsilcileri, öğrenci, akademisyen gibi farklı mesleklerden katılımcılar izledi.

Logosphere’in oturumları arasında e-Dönüşüm, bulut çözümleri ve iş analitiği de yerini alırken, bütünleşik iş çözümleri, müşteri ilişkileri yönetimi, İK uygulamaları, perakende çözümleri, ileri üretim planlama, siber güvenlik ve yeni teknolojiler gibi birçok konuda sunum ve paneller yapıldı. Başarı hikâyeleri ve kullanıcı deneyimlerinin paylaşımının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde “Sadık Müşteri Ödülü”nü Deniz Ticaret Odası ve Abalıoğlu Holding alırken, “Başarılı Proje Ödülü”nü de Kaya Holding ve BTA Group aldı.

Yeni çözümlerin sonu yok

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı Mehmet Buğra Koyuncu, Logo’nun 30’uncu yılını kutladığını belirtti ve şunları söyledi:

“Son dört yıldır yüzde 50 civarında büyüyoruz. Ürettiğimiz katma değerin önemli bölümünü Ar-Ge’ye, yani hizmete dönüştürüyoruz. 482 çalışanla 6 lokasyonda hizmet veriyoruz. 697 iş ve çözüm ortağımızla bin 250’den fazla çözüm, bir o kadar da ürün sunuyoruz. 30 yılda yaklaşık 170 bin ürün satışı gerçekleştirdik. Bu ürünlerin etrafına yeni çözüm kümeleri ekleyerek zenginleştirmek için çalışıyoruz.”

“Intermat’la görüşmelere başladık”

İş analitiğindeki hızlı büyümeye dikkat çeken Koyuncu, “2020’de sistemlerin ürettiği veri miktarı 2009’un 44 katına ulaşacak. Biz de ürünlerimizle bu verilerin üretilmesine önemli bir kaynak oluşturuyoruz. Bu noktada iş zekâsı ürünleri büyük önem kazanıyor. Biz de Logo Mind adını verdiğimiz ürünümüzle, etkileşimli iş zekâsı çözümü sunuyoruz” bilgisini paylaştı. CRM uygulamalarının artan önemi paralelinde Koyuncu da, “Bu alanda uzman kurumlardan Intermat’la görüşmelere başladık” bilgisini verdi. e-Dönüşüm hakkında da konuşan Koyuncu, “e-Dönüşüm’ü yasal zorunluluklar zinciri olarak değil, bir vizyon olarak görüyoruz. e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv’le başlayan dönüşüm süreci kısa olmayacak. Yakın gelecekte, şirketlerin tamamen sanal ortama taşınacağını düşünürsek, henüz hazırlık aşamasındayız” yorumunu yaptı.
ETİKETLER : 996

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics