Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2013 / 10:09

Su altında inovatif nefes

9. Decathlon İnnovasyon Ödüllerinde birincilik ödülünü Tribord Easybreathe  aldı.Decathlon Research, ürünlerin tümünü sadece laboratuar ortamında değil, gerçek şartlarda da test ediyor ve onaylıyor.
Kuruluşundan bu yana Decathlon’da inovasyon tüm markaların ve çalışanların ortak DNA’sı. 2005 yılından bu yana düzenlenen Decathlon İnovasyon Ödülleri ise her yıl şirket içinde yenilikçilik yaratıcılığa destek vermek ve sporcuların hayatını kolaylaştıracak ürünleri ödüllendirmek için düzenleniyor.
18 Aralık Çarşamba akşamı Fransa’nın Lille şehrinde Zenith Arena’da 3500 kişinin katılımıyla gerçekleşen Decathlon İnnovasyon Ödüllerinde kazananlar internet üzerinden ve sms’lerle dünyanın her yerinden katılanlar tarafından belirlendi.
Bu yıl Decathlon İnovasyon Ödüllerinde 8 tutku markasının 9 inovasyonu yarışmaya katıldı.

Su altı teknolojileri kazandı

Decathlon’un su sporları markası Tribord’un karadaymışınız gibi nefes almanızı ve görmenizi sağlayan ve 180 derece görme açısına sahip Easybreathe maskesi birincilik ödülünü alırken ikinciliği Tribord’un yelkenciler için geliştirdiği suya batmayan ve sıcak tutan ceketi aldı. Üçüncülük ödülünü ise Decathlon’un dağcılık markası Quechua’nın zorlu dağ koşullarına dayanıklı akıllı telefonu Quechua Phone 5” kazandı!

Easybreathe: Karadaki gibi ağzınızdan ve burnunuzdan kolay bir şekilde nefes alabilmeniz için tasarlanmış kullanımı kolay ve yenilikçi bir maske. Bu yenilikçi maskenin geniş yapısı sayesinde 180° görüş açısına ve çift airflow sistemiyle buğulanma karşıtı camlara sahip olacaksınız. Suyun maskenin iç kısmına girmesini engellemek için Easybreathe, dalındığında maksimum koruma sağlayan bir mekanizma bulunduruyor. Ayrıca maske renkleri sayesinde görülebilirlik sağlar ve yaşanabilecek çarpışmaları engelliyor.

İZeBer:

Yelken yaparken güvende olmak için kolsuz batmazlığı 50 Newton can yeleğine denk (Iso 12402-05), yalıtkan bir madde kullanılarak üretilmiş yeni bir yelek olan İZeBer batmazlığı sağlayan, içi hava ve özel küçük malzemelerle doldurulmuş hücrelerdir. Özel küçük malzemeler Izeber can yeleğine mükemmel bir esneklik ve hareket serbestliği verir. Günlük kıyafetlere benzer yapıda tasarlanan Izeber can yeleği, amatör yelkencilere maksimum teknik özellik sağlarken, sporcuları soğuktan ve rüzgardan da korur.

Quechua Phone 5’’
GPS, Altimetre, Barometre özellikleriyle donatılan Quechua 5’’ telefon, IP54 standartlarına uygun olarak, hem laboratuvarda hem de zorlu doğa koşullarında test edilmiştir. İki malzemeli kaba sahip olan telefon, GPS’in aktif olduğu durumda 2 günlük uzun süreli pil ömrü sağlıyor. 5 inçlik ekranıyla özellikle haritaları rahat bir şekilde okumanızı sağlıyor.
YORUMLAR
serkan yıldırım 03 MART 2014 / 13:59 0 0
Tribord Easybreathe türkiyede nezaman satişa sunulcak

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN