Bilişim Dünyası 18 MART 2013 / 08:11

Sürat Teknoloji Ankara’da büyüyor

Sektörde 24. yılını kutlayan ve yeni bir yapılanma içinde olan Sürat Teknoloji’nin Pazarlama Müdürü Zekai Korol, kamudaki yazılım projelerine talip olduklarını açıkladı.

Yeni yapılanma içerisinde; kurulan pazarlama biriminin başına geçen Zekai Korol; Sürat Teknoloji’nin hep iyi projelere imza attığını ama dışarıya yansımasının olmadığının altını çizerek pazarlamanın gerekliliğine vurgu yaptı. Korol, “Sektörde iyi bir noktaya geldik. Hedefimiz bunu daha da yukarıya taşımak. Bu amaçla da Ankara’da yeniden yapılanıyoruz; sadece Ankara’da 115 kişiyiz. Sürat Teknoloji Ankara çok büyüdü. İstanbul ile birlikte toplamda 255 kişiye ulaştık” dedi.

Kamuyla SOA bilgi birikimimizi paylaşmak istiyoruz
2012 yılında hedeflerinin 2-3 katını gerçekleştirdiklerini kaydeden Zekai Korol konuşmasını şöyle sürdürdü: “Özellikle telekom tarafında iyi projelere imza attık. Kamuda da aynı şekilde, Gençlik Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık projesi gibi büyük kurumlara projeler gerçekleştirdik; çok başarılı bir yıl oldu. Sağlık Bakanlığı ekibimizin projeleri devam ediyor. Bünyemizde yazılım konusunda uzman çok iyi mühendis arkadaşlarımız bulunuyor. Sağlık Bakanlığı projesinde hayata geçirdiğimiz işleri, bilgi birikimini artık diğer kurumlarımıza da aktarmak istiyoruz. Bu amaçla pazarlama yapıyoruz; Servis Odaklı Mimari’ye (Service Orianted Architecture - SOA) odaklanıyoruz. Kurumlara SOA’yı, kuruma kazançlarını anlatıyoruz; günlük hayatta kurumların ihtiyacı olan, hayatlarını kolaylaştıracak bir mimari olduğunu gösteriyoruz. SOA, özellikle büyük veriye sahip olan kurumların ihtiyacını karşılıyor. Bu mimariye artık çoğu kurumun geçmesi gerekiyor.”
Korol, 2013 yılında; veri madenciliği, veri analizi, iş zekâsı ve veri güvenliğiyle ilgili projeleri hedeflediklerini belirterek yazılım ekipleriyle kamudaki yazılım projelerine de talip olduklarını söyledi. Yeni yapılanmayla çok daha güçlü olduklarını kaydeden Zekai Korol, 2013’e süratli başladıklarını vurgulayarak, “Ocak ayında 2, Şubat’ta da yine 2 ihale olmak üzere 4 ihale aldık. Kamuda etkin bir şekilde var olduğumuzu gösteriyoruz. Diğer yandan Avrupa Birliği projelerine girmek de hedeflerimiz arasında; bunun için ekip oluşturmayı düşünüyoruz. Türkiye’nin de artık bu tür projelere girmesi gerekiyor. Biz BT konusunda bir numara olmak istiyoruz; bu bir süreçtir, insan kaynağınıza, finans gücünüze bağlı. Aynı zamanda sistem bütünleştirici şirket olarak çalışıyoruz, konusunda dünya devi olan üreticileri bir araya getirip hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bu arada, kendi üretimimizin olmasını da istiyoruz. İstanbul’daki mobese izleme merkezi gibi pek çok ilklere imza attık, yine niş projeler yapmak peşindeyiz” açıklamasını yaptı.

Yetkinlik düzeyini artırmak için eğitimler sürüyor
Eğitime verdikleri önemi de dile getiren Korol sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Şirketimiz, personelini bilinçlendirmek ve yetkinlik düzeyini artırmak için ITIL ve COBIT eğitimlerini tamamladı. COBIT 5, kurumsal yönetişim ve yönetim teknikleriyle, küreselde kabul görmüş temeller, pratikler, analitik araçlar ve modelleri bir araya getirerek bilgi sistemlerine olan güvenin ve kazanılan değerin artırılmasını amaçlıyor. Sürat Teknoloji, müşteri beklentilerini en doğru ve kaliteli şekilde karşılamak için risklerin yönetilmesi, fayda üretilmesi ve kaynak yönetimi alanlarında ilerlemeler kaydediyor ve bu doğrultuda projelere imza atıyor; bunu da kurumsal hedeflerinin bir parçası haline getiriyor. Bu amaçla, müşterilerimizin en iyi uygulamalar bütünüyle yönetilen Sürat Teknoloji’den her zaman beklediği, ihtiyaç duyduğu ve üzerinde anlaşılan kalitede hizmeti alması sağlanacak.”
ETİKETLER : Sayı:913

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics