Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:21

Sürdürülebilir inovasyon önemli

Son 20 yılda ülkemizde teknoloji ve bilişim sektörünün yaşadığı gelişim kayda değerdir. Zira Türkiye teknolojiyi yalnızca ithal eden bir ülke olmaktan çıkıp; adım adım kendi teknolojilerini geliştiren, üreten, pazarlayan ve uygulayan bir ülke haline gelmektedir.

Proline Bilişim İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit

Ar-Ge ve inovasyona yönelik destekler henüz arzu edilen seviyede olmamakla birlikte, düzenli olarak çıkarılan destek ve teşvik programları ile birlikte bu alanda yoğun bir çabanın olduğunu görmekteyiz. Başta eğitim, sanayi ve teknoloji olmak üzere diğer tüm sektörler için devlet destekli entegre strateji ve uygulamaların oluşturulması gerekmektedir. Bu noktada üniversite-sanayi işbirliğini benimsemek ve uygulamak büyük önem taşımaktadır. Proline olarak bu alanda üzerimize düşen sorumluluğu almaktayız. Üniversitelerimiz ve üniversitelerimizdeki teknoloji transfer ofisleri ile önemli işbirlikleri geliştirmekteyiz. Genç girişimcilere destek olabilmek ve kuluçka merkezi projemiz doğrultusunda inovatif girişimcilerle buluşabilmek adına düzenlenen etkinlikleri ve yarışmaları desteklemekteyiz.

Bilişim ve teknoloji sektörünün geleceği sürdürülebilir inovasyonu uygulama kabiliyetinizle belirlenir. Ne kadar yatırım yaparsanız yapın, finans kaynaklarınızı ne kadar konsolide ederseniz edin, sizin için asıl zor olan bu inovasyonu sürdürülebilir kılmaktır. Şirketlerimizin üzerindeki bürokratik iş yükünün azaltılması inovasyona ayrılan zaman ve kaynağı artıracaktır.

Bilişim ve teknolojinin bugünkü kadar popüler olmadığı zamanlarda, inovasyonun önemini fark edip bu alanda farkındalık yaratmayı bir ilke edinen BThaber; sektörümüzün yüz akı bir yayın organıdır. Bin sayı yalnızca bir niceliği ifade etmez, bin sayı Türkiye’de bilişim ve teknolojinin yazılı tarihini de temsil eder. Sektörün tüm paydaşlarının sesini başarıyla duyurmuş, katma değeri son derece yüksek bu sektörün ülkemizin stratejik önceliklerinden biri haline gelebilmesinde öncülük etmiş bu güzide yayın organımızın emektar çalışanlarına en içten dileklerimle teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum.                                                                         

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics