Bilişim Dünyası 02 MAYIS 2010 / 18:00

Sürdürülebilirlik için alternatif çözümler hızla geliyor

SolidWorks, çözümleri ile çevre dostu tasarımların yapılmasına olanak sağlamayı amaçlıyor. Günümüzde satın alınan ürünün kalitesi ve şıklığının yanı sıra çevreye olan etkisinin de artık tüketici kararlarını etkilediğine dikkat çeken SolidWorks Türkiye Bölgesi Yöneticisi Murat Tüzüm: “SolidWorks’ün sürdürülebilir yazılımları ile tasarımcılar artık, ürün geliştirirken ilk aşamasından kullanım süresinin bitimine kadarki süreçte dört temel faktörü nasıl etkileyeceğine bakabiliyor. Bunlar; havanın asitleşmesi, karbon ayak izi, tüketilen toplam enerji ve su ötrofikasyonu yani suda aşırı miktarda alg oluşumu. Bu etkilerin ölçülmesi çevre açısından daha iyi bir tasarım yapılmasını sağlıyor. Böylece yaşamın sürdüğü dünyaya, insanoğlunun en az zarar vermesi için gerekli ölçümler yapılıyor” dedi.
Sürdürülebilir tasarımlar
SolidWorks sürdürülebilir tasarım ürün serisi SolidWorks Sustainability ve SolidWorks Sustainability Xpress olarak iki kategoride kullanıcıya sunuluyor. Çözümler içerisinde yer alan Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA-Life Cycle Assesment) ürün tasarlarken çevre açısından en uygun kararları vermek için tasarımcının ihtiyacı olan bilgileri veren ayrıntılı bir analiz. Ürünün başlangıç aşamasından atılmasına kadarki süreci detaylı bir şekilde inceleyen analiz, ürün geliştirilmesi ve kullanımının çevre üzerindeki etkisini doğru bir şekilde sunuyor.
SolidWorks Türkçe sürdürülebilirlik sitesi
Sürdürülebilir tasarımı henüz tanımayan, sürecin masraflı olacağını düşünen Türk ürün tasarımcıları ve şirketler için SolidWorks, sürdürülebilirlik tasarım sitesini de Türkçeleştirdi. Ziyaretçilerin SolidWorks’ün sürdürülebilirlik anlayışını, ürünlerini ve faydalarını detaylı bir şekilde inceleyebilecekleri siteye www.solidworks.com.tr/sustainability adresinden ulaşılabiliyor.
ETİKETLER : Sayı:769 Solidworks

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics