Bilişim Dünyası 19 KASIM 2015 / 12:41

Süreçte mükemmellik ve çeviklik önem kazanıyor

Software AG Türkiye ve Consulta Yönetim Danışmanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ARIS User Day (ARIS Kullanıcı Günü) Konferansı’nda, dijital dönüşüm ve süreç modelleme platformu ARIS’e dair kullanıcı deneyimleri masaya yatırıldı. Her yıl EMEA ülkelerinde düzenlenen ve bu yıl ilk kez geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlik, ARIS kullanıcılarını ve BT sektör temsilcilerini ağırladı.
Software AG Dijital Dönüşüm Çözümleri Direktörü Eric Roovers, Brisa Süreç Yönetimi Müdürü İlker Şahin, Türkiye İş Bankası İş Mimarisi Müdür Yardımcısı Serap Şenol ve Türkiye İş Bankası İş Mimarisi Uzmanı Aysu Arısoy’un konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin odak noktası, ‘Dijital Çağda Süreç Mükemmelliği ve Çeviklik’ oldu.
Perakende, üretim ve bankacılık sektörlerindeki dijital dönüşüm sürecinde ARIS ile gerçekleşen başarı hikâyelerinin, dünya çapındaki en iyi uygulamaların ve müşteri deneyimlerinin paylaşıldığı etkinlikte Software AG Türkiye Genel Müdürü Nil Bağdan ve Consulta Yönetim Danışmanlığı Yönetici Ortağı Tolga Acarlı söz aldı.

Uyarlanabilir Uygulamalar önem kazanıyor
Yenilikçi BT çözümlerinin rekabet avantajı yarattığına dikkat çeken Software AG Türkiye Genel Müdürü Nil Bağdan’a göre, dijital işletmeler inovasyon, çeviklik ve değişime uyum kabiliyetleriyle faaliyet gösterdikleri sektörlerde farklılaşıyorlar. Artık Dijital İşletmeler'de fark yaratan en önemli unsurun gelişmiş BT altyapısı olduğunu vurgulayan Bağdan, “Diğer bir deyişle BT, Dijital İşletmeler'in asıl işidir. Dijital İşletmeler’de süreç mükemmelliğinin yeni adresi ise, mikro-hizmetlere odaklanan Uyarlanabilir Uygulamalar’dır” tespitini paylaştı.
Consulta Yönetim Danışmanlığı Yönetici Ortağı Tolga Acarlı ise çok kanallı iletişim ve satış çağında değişen dijital perakende ve müşteri deneyimi başlıkları altında, esnek süreç yönetimi, çok kullanıcılı entegrasyon, hızlı yanıt süresi, ölçeklenebilir süreç uyumluluğu ve otomatik izleme-düzeltme gibi ARIS’in perakendecilere sunduğu avantajları aktardı.
 
Müşteriyle yüzde 100 dijital temas noktası
Software AG Dijital Dönüşüm Çözümleri Direktörü Eric Roovers, Blockbuster ve Netflix karşılaştırmasından yola çıkarak dijital dönüşümde müşteri deneyimi ve hizmetlerine değindi. Şirket değerinin müşteri memnuniyetiyle ve yüzde 100 dijital temas noktası oluşturmakla doğru belirlendiğini söyleyen Roovers, 2015 yılında yeni müşteri sayısında yüzde 300 büyüme kaydettiklerini, ücretsiz deneme sürümlerini indirenlerin sayısında yüzde 200 artış olduğunu ve toplam sözleşme bedelinde yüzde 1000 artış elde ettiklerini vurguladı.
 
ETİKETLER : Software AG

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics