Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2015 / 09:24

Synology, yeni çözümlerini tanıttı

Synology, yeni ürün ve çözümlerini Bilişim alanında dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan CeBIT’te duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen CeBIT’te ürün ve çözümlerini duyuran şirketlerden birisi  Synology oldu. Synology, yeni kablosuz yönlendiricisi , DiskStation Manager (DSM) 5.2 ve yeni izleme sistemlerini tanıttı.

Synology’nin standında görüşme fırsatı bulduğumuz Türkiye Ülke Müdürü Volkan Yiğit, “Synology olarak bireysel ve kurumsal kullanıcılara ölçeklenebilir, yüksek performanslı, yenilikçi ve kullanıcı dostu çözümler sağlıyoruz. Kurumların ve son kullanıcıların iş performanslarını artıran NAS ürünlerimiz, kullanımı kolay kullanıcı arayüzleri, güvenli, verimli ve kullanışlı bir deneyim sunuyor. 2015 bizim için çok heyecan verici bir yıl olacak. Kurumlar için özel olarak geliştirdiğimiz ileri erişilebilirlik mekanizmaları, çok gelişmiş özelliklere sahip Wi-Fi yönlendiricimiz ve “nesnelerin interneti” için tasarladığımız akıllı izleme sistemimizi burada tanıtıyoruz” dedi.

Synology’nin CeBIT’te ilk defa duyurduğu kablosuz yönlendiricisi RT1900AT ile kullanıcılar 1.9 Gbps’ye varan hız elde ediyorlar. Geniş kapsama alanı, kullanıcı dostu arayüzü ile katılımcıların büyük ilgisini çeken yeni yönlendirici ayrıca DNS tabanlı web filtreleme, gelişmiş QoS önceliklendirme gibi özelliklere de sahip. Volkan Yiğit, “Yeni kablosuz yönlendiricimiz son kullanıcılara çok kullanışlı çeşitli işlevler sunuyor. Örneğin istemci bazlı haklar belirlenebiliyor. Örneğin bir kullanıcı ağı sadece iş saatlerinde kullanıyorsa ona sadece iş saatleri içerisinde kullanma hakkı veriliyor. IP bloklama özelliği var. Bu özelliklerin tamamı çok kullanışlı olan bir arayüz üzerinden yapılıyor. Aynı zamanda bizim multimedya uygulamalarımızı da bu yönlendirici üzerinden kullanmak mümkün” dedi.

Şirketlerin petabaytlarca veriyi nasıl hızlı bir şekilde yedekleyebileceklerini ve yönetebileceklerini göstermek için Synology, yüksek miktarlarda ölçeklenebilir kapasite ve yüksek erişilebilirliğe ihtiyaç duyan kurumlar ve veri merkezleri için geliştirilen yeni aktif/pasif yük devretme (failover) kümesini CeBIT’te sergiledi. Synology’nin yüksek erişilebilirlik çözümü büyük verinin daha verimli bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor. Kullanıcılar dosya ve klasörlerini yöneticilerin yardımına ihtiyaç duymadan kolaylıkla kurtarabiliyorlar. Performans düşüklüğü olmadan 256 adete kadar Snapshot alınabiliyor ve bu Snapshot’lar yıllarca saklanabiliyor.

Çok sayıda IP kamera ve donanımını destekleyen Surveillance Station 7.0, nesne takibi, dijital çıktı ve çift yönlü ses takibi gibi özelleştirilmiş özellikleri ile rakiplerinden ayrılıyor. Gözetim özelliklerinin özelleştirilmesini ve esnek bir gözetim sistemi oluşturulmasını mümkün kılan Surveillance Station 7.0, alarmlar veya manyetik kilitler gibi harici cihazlara da bağlanabiliyor. İnsan hatasını en aza indirgemek için kurgulanabilir görev otomasyonu sistemine sahip Surveillance Station 7.0, güvenlik sistemindeki açıkların kapatılmasına yardım ediyor. Kurumlar ürünün zengin özellikleri sayesinde önceden kurgulanmış senaryolar ile çok çeşitli görevleri sisteme tanımlayarak, güvenliği üst seviyelere çıkarabiliyor. Gözetim alanının esnek ve kolay yönetilebilmesine olanak sağlayan Surveillance Station 7.0, kurumların gözü ve kulağı oluyor.

Synology ayrıca NAS cihazlarında kullandığı işletim sistemi DiskStation Manager’ın 5.2’nin beta sürümünü duyurdu. Beta sürüm içerisinde yer alan sanallaştırma paketi Docker ile birkaç tıklama ile sunucu uygulamaları oluşturulabiliyor, yönetilebiliyor ve kullanılabiliyor. DSM’in yeni beta sürümündeki bir diğer yenilik ise artık SSO (Single Sign-ON) sunucusu olarak çalışabilmesi. Kullanıcılar için erişim yönetimi DSM üzerinden yapılabiliyor. Diğer yenilikler arasında yeni Backup File Browser ve akıllı rotasyon yer alıyor. Akıllı rotasyon depolama tüketimini azaltırken zamana bağlı noktalı kurtarmada esneklik sağlıyor. Dosyalar arası eş zamanlama yapılırken şifreleme ile üst düzey güvenlik sağlanıyor. Note Station yönetim yazılımı olarak çalışabiliyor ve kullanıcıların daha iyi organize olabilmelerini mümkün kılıyor.

Volkan Yiğit Diskstation Manager’ın yeni sürümü ile ilgili şunları söyledi: “İşletim sistemimizin bugün beta versiyonunu tanıtıyoruz. Yaklaşık bir iki ay içerisinde tam sürümünü yayınlayacağız. Çok önemli işlevler eklendi. Docker ile sanal uygulamaları container’lar üzerinden çalıştırılabilecek. Uygulamaların hangi performansta çalışabileceğini kendiniz belirleyebiliyorsunuz.”
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics