Bilişim Dünyası 28 MART 2010 / 18:00

SYS, Verint ile birlikte WFO teknolojisini anlattı

SYS, Verint Systems ile birlikte Kuruçeşme Les Ottomans Otel’de “İş Gücü Optimizasyon Sistemleri ile Tümleşik Çağrı Merkezi” konulu bir toplantı düzenledi. Çeşitli sektörlerden yöneticilerin davet edildiği toplantıda, katılımcılar hem iş gücü optimizasyon çözümleriyle (WFO) ilgili bilgi edindiler hem de gerçekleşen başarı öykülerini dinleme fırsatı buldular.
Etkinlikte bir konuşma yapan SYS Genel Müdürü Y. Tümer Gürkök, iş gücü optimizasyon çözümlerinin çağrı merkezleri, back-office operasyonları ve giderek tüm organizasyonun hizmet kalitesi ve servis seviyelerini iyileştirerek maliyet optimizasyonuna gidilmesini sağlayan en temel teknoloji olduğunu söyledi. Gürkök, şöyle konuştu: “Bu çözümlerde iş gücü planlama, kalite yönetimi, konuşma ve veri analiziyle müşteri geribildirim sistemleri tek bir platformda bütünleşik çalışıyor. İş gücü optimizasyonu çözümleriyle bir yandan da CRM gibi operasyona yönelik teknoloji ve süreçlerin kullanımı da optimize edilebiliyor. Bu çözümler, lüks yatırım olarak değerlendirilmemelidir.”
Etkinlikte Gürkök’ten sonra söz alan Verint Systems Çözümler Direktörü Rajeev Venkat ise yapılan çalışmalar üzerinden örnekler vererek çağrı merkezleri ve tüm organizasyon kapsamında iş gücü optimizasyonu teknolojilerine yapılan yatırımın geri dönüşünün nasıl sağlandığını katılımcılara aktardı. Venkat, “Şirketler ve çağrı merkezleri yönetebileceklerinin ve kullanabileceklerinin çok üstünde miktarlarda veri ile karşı karşıya. Verint bu noktada çeşitli analizler uygulayarak kritik bilgiyi ayırt etmenizi ve kullanabilmenizi sağlayan çözümler sunuyor” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics