Bilişim Dünyası 03 MART 2014 / 08:12

TABİM’le evden şeffaf yönetim

Farklı sektörlere yönelik yazılımlar geliştiren TABİM, bu yıl içinde halka açılmayı planlıyor.

TABİM Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Şahin, en hızlı büyüyen bilişim şirketlerinden biri olduklarını ve 40 binin üzerinde kullanıcıya ulaştıklarını kaydederek 2014’te halka açılma çalışmalarını hızlandıracaklarının altını çizdi. Serhat Şahin, TABİM’in 1991 yılında Musa Karatay ve ortakları tarafından Ankara’da kurulduğunu aktararak ilk yıllarda donanım ağırlıklı olarak çalışıldığını kaydetti. 1992 yılından bu yana da şirketin yazılıma yöneldiğini ve çalışmalarını bu yönde sürdürdüğünü söyleyen Şahin, şunları kaydetti: “Yazılım geliştirme ve destek birimimizin de bulunduğu Ar-Ge merkezimiz Bilkent Cyberpark’ta, merkez ofisimiz de Kızılay’da yer alıyor. İstanbul ve İzmir’de de şubemiz bulunuyor. 23. yılımızda 40 binin üzerinde kullanıcıya; telefon ve web üzerinden kesintisiz danışmanlık, eğitim, destek ve yazılım, e-ticaret, sunucu barındırma, danışmanlık, sistem bütünleştirme projeleri, veri ambarı, iş zekâsı, mobil uygulama hizmetleri sunuyoruz.”

Yılda 300 binin üzerinde çağrıya cevap veriliyor
TABİM olarak son 10 yıldır İnterpromedya’nın Bilişim 500 listesinde ve son iki yıldır Deloitte’un Türkiye’de belirlemiş olduğu en hızlı büyüyen 50 şirket içinde yer aldıklarını kaydeden Şahin, 2012 yılında ise Bilişim 500 araştırmasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 4. şirketi olduklarını vurguladı. Serhat Şahin, “Uzman kuruluşlarca sadece Türkiye’de değil, Avrupa ve Arap dünyasının da en hızlı büyüyen bilişim şirketleri içerisinde gösteriliyoruz. TABİM, tüm gereksinimlerinizi karşılayabileceğiniz ve her yerden tüm bilgilerinizi yönetebileceğiniz BT çözüm ve hizmetlerini müşterileri için geliştiriyor. Yılda 300 binin üzerinde çağrıya cevap veriyoruz. Geliştirdiğimiz tüm ürünleri, kullanım kitapçıkları, çevrimiçi yardım menüleri, sesli ve görsel kullanım kılavuzlarıyla birlikte kullanıcılarımıza kutu içerisinde paket program lisansıyla sunuyoruz. Tabanda daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefleyerek yazılımlarımızı geliştirdik ve satışını yaptık” açıklamasını yaptı.
“Mevcut müşterilerimizden sürücü kurslarına yönelik web sayfası ve hosting hizmeti vermeye başladık. Diğer sektörler için de programlarımızla bütünleşik web sayfası çalışmaları devam ediyor” diyen Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“1 milyon 300 bin esnafın kayıtlı olduğu bine yakın Esnaf Kefalet Kooperatifi, 1994’ten beri TABİM ortak takip, muhasebe, personel bordrosu kullanılıyor. 1500’ü aşkın motorlu taşıt sürücü kursu, 1992’den bugüne sürücü kursu programlarımızdan yararlanıyor. Kimsenin yapmadığını yapıyoruz; son kullanıcılara yönelik olarak yardımcı hizmetler sunuyoruz. Evden şeffaf yönetim yapılmasını sağlıyoruz. Apartman ve site yöneticileri için web tabanlı yazılımımız ‘seffafyonetim.com’un ilk aşaması bitirildi ve satışa sunuldu. Binlerce kullanıcımız; site yönetimi, kooperatif, muhasebe, bordro programlarımızı kullanmaya devam ediyor. Kullanıcılarımız sayesinde tavsiyelerle büyüyen bir şirketiz. Son üç yıldır yazılımlarımızı .NET teknolojisi ile bir kez daha yazmaktayız. Eğitim sektörü için web tabanlı ‘Alokurs.com’ sistemi .NET teknolojisi ile yazıldı. Web tabanlı SMS ve e-posta gönderme programlarımızın geliştirme işlemleri de tamamlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan e-Defter onayı alındı. Birçok servisimizi sosyal medya üzerinden veriyoruz. İşimizle sosyal medyayı bütünleştirdik. Daha çok kişiye ulaşıp daha çok çözüm üretmek istiyoruz. 2014’te halka açılmayı planlıyoruz. Böylece daha çok istihdam yaratacağız.”
YORUMLAR
ayhan yavuz 20 ARALIK 2016 / 04:11 0 0
merhaba. gerçekten harika bir şirket, ayrıca yazınızı da çok beğendim. başarılarınızın devamını dilerim. ve ayrıca best bina yönetim sistemleri sitesini de sizlere tavsiye ederim. http://www.bestbinayonetim.com/site-yonetiminizi-profesyonel-kisilere-birakin.html

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics