Bilişim Dünyası 02 HAZİRAN 2015 / 15:22

Takeda, Türkiye’deki yatırımını artırıyor

Takeda Pharmaceutical Company Limited (Takeda) bugün kendisine bağlı Türkiye kuruluşu olan Takeda İlaç Sağlık San. Tic. Ltd. Şti. için Neutec’ten gastroenteroloji, solunum, metabolik, enfeksiyon hastalıkları ve kas iskelet sistemi tedavi alanlarında olmak üzere 13 üründen oluşan seçilmiş bir portföy satın alımını tamamladığını duyurdu. Anlaşma, Takeda Türkiye’deki kuruluşunun beşinci yılını kutlarken, şirketin ülkedeki varlığını ve yatırımını önemli ölçüde genişletmesini sağlayacak.

Takeda’nın Yakın Doğu, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Danilo Cassani “Bu portföy alımı, Takeda’nın büyüme stratejisinde Türkiye’nin önemini vurgulamakla birlikte, özellikle akut ve kronik hastalıklarda, ülkedeki hastalara karşı sorumluluğumuzu ve onların tıbbi ihtiyaçlarına adanmışlığımızı göstermektedir” dedi.

Takeda’nın portföy alımının bir parçası olan ürünler arasında önde gelen Pio-Met (diyabet), Dexplus (kas iskelet sistemi ) ve Cefnet (enfeksiyon hastalıkları) markaları bulunuyor. Takeda Türkiye’nin yeni atanan Genel Müdürü Gamze Yüceland ise “Bu anlaşma Takeda’nın Türkiye’de büyümesi için yeni bir dönemi müjdeliyor. Bu anlaşma bizi ülkemizdeki hastaların farklı sağlık ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek konuma getirmiştir ve erişilebilir kaliteli ilaç portföyümüzü genişleterek, en iyi kariyer ve gelişim fırsatlarını sunduğumuz büyüyen bir ekiple birlikte, işimizi de güçlendirmiştir ” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN