Bilişim Dünyası 05 HAZİRAN 2016 / 11:25

Takip etmekten yorulmamalısınız

Vector Bilgi Teknolojileri tarafından bu yıl beşinci kez sektör profesyonellerini bir araya getiren ICT Smart Update etkinliği 25 Mayıs'ta The Seed, Sakıp Sabancı Müzesi’nde Zebra’nın ana sponsorluğunda “make IT easy” konsepti ile hayata geçirildi. BT Haber’in  ana Medya Sponsoru olarak destek verdiği etkinliğe Mobilsiad, Bilişim Teknolojileri Derneği, Türk-Amerikan İş Adamları Derneği ve Great Place To Work enstitüsü etkinliği destekleyen kuruluşlar olurken, BT sektöründe küreselde ve Türkiye’de önemli yere sahip olan Soti, Panasonic, Altis, Trinoks, ve Armada da Gümüş sponsor olarak etkinlikte yer aldı. Samsung ise pazara yeni çıkan ürünleriyle hediye çekilişlerine sponsor oldu.
ICT Smart Update ‘16 kapsamında BT sektöründen isimler, kamu kurumlarından katılımcılar ve reel sektör temsilcileri bir araya gelerek, bilişim odaklı gündemi değerlendirdi. Bilişim başlığında elde edilen faydalar, başarı hikayeleri olarak ilgili şirketlerden yetkili isimlerce paylaşıldı.
Etkinliğin açılışını yapan isim ise M. Serdar Kuzuloğlu oldu ve ‘Yeni Dünya, Yeni Tüketici ve Yeni Şirket’ başlıklı sunumuyla Uber, Airbnb gibi küçük balıkların birleşerek, büyük balıkları nasıl tehdit ettiğini anlattı. “Kimse güvende değil, stratejik hareket etmek ve zamanı iyi okumak şart” diyen Kuzuloğlu, farklı ürün ve hizmetleri sunan küresel markalar arasında inovasyonları ile öne çıkanları örnekledi. 3D ile üretici-tüketici dengesinin ‘türeten’ olarak değişeceği üzerinde duran Kuzuloğlu, “Yapılabileceklerin sınırı yok” dedi ve ekledi:
“Veri de, veriyi işleme gücümüz de arttı. Ama asıl önemli olan bu verileri doğru kullanmak. Bu devirde sorgulamak ve yenilikleri anlamak çok önemli.”
Zebra Türkiye Ülke Müdürü Can Tolu ve EMEA Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Frederic Bismuth “Zebra Oyunu Yeniden Başlatıyor” sunumlarını gerçekleştirirken, Zebra Teknoloji Kıdemli Satış Mühendisi Murat Yemişli ise  “Yeni Zebra’nın Yeni Oyuncakları” ile ürün yelpazelerine dair bilgiler paylaştı. Etkinliğin Altın sponsoru Hitachi Data System’tan Genel Sektör Satış Müdürü Tarık Ertuğrul “Yarın Rekabetçi Olabilmek İçin Bugün Transformasyon” sunumunu yaptı.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics