Bilişim Dünyası 24 ARALIK 2015 / 12:12

Takipçiniz çok olsun istiyorsanız…

Online canlı başarılı olmak ve daha fazla izleyiciye kavuşmak için dikkat edilmesi gereken bazı konular var. YouNow, canlı yayın yapılmasını sağlayan bir sosyal ağ olmasının yanı sıra kullanıcıların kendisini ifade edebildiği ve sosyal ulaşımı sağlayan yeni bir eğlence kanalı yaratıyor. Uygulamayı indirerek Facebook, Twitter veya e-posta adresi ile giriş yapanlar, YouNow’da canlı yayın yapma fırsatı yakalarken, istediği kanalların takipçisi de olabiliyor. Canlı yayına başka bir takipçinin veya izleyicinin konuk alınmasını sağlayarak diğer sosyal ağlardan farklı olduklarını belirten YouNow Türkiye İş Geliştirme Müdürü Eda Levent, canlı yayında başarının ipuçlarını anlattı: 

1-Yayın için sıra dışı bir konu: Yayının içeriği canlı yayının beğenilmesini ve takip edilmesini sağlar. İlgi çekici bir konu üzerine canlı yayın yapmak hem yayının kalitesini artırır hem de canlı yayının daha fazla yayılmasına yardımcı olur. Gündemdeki olaylar, yaşadığınız komik anlar veya hikayeler, seyahat, spor, sahne arkası görüntüleri, dans etmek, şarkı söylemek, ilginç bir konu belirleyip takipçileriniz ile “Soru- Cevap” yapmak, arkadaşlarınızı canlı yayınınıza konuk olarak almak, güzellik, stil sırlarınızı paylaşmak, resim çizmek ve oyun oynamak en çok dikkat çeken ve beğenilen konular arasında yer alıyor.

2-Yayınınıza konuk alın: Arkadaşlarınızı, yakınlarınızı ya da takipçilerinizi canlı yayınınıza konuğunuz olarak alıp, eğlencenizi çevrenizle de paylaşın. Konuk almak yayın içeriğinizi zenginleştirirken etkileşiminizi de artırmanıza yardımcı oluyor.

3-En çok beğenilen yayınları inceleyin: İnsanların en çok beğendiği yayınları inceleyin. Kendi tarzınızı geliştirmek için araştırma yapmanız daha farklı içerikler bulmanızı sağlıyor. Beğendiğiniz başka yayıncıları mutlaka destekleyin.

4-Yaratıcı olun: Siz yayınızdan ne kadar keyif alıp eğlenirseniz izleyiciler de o kadar eğlenir ve sizi destekler. Yaratıcılığınızı kullanın. Konuları ne kadar farklı bir yaklaşımla aktarırsanız, izleyici sayınızı o kadar çok artırma şansı yaratmış olursunuz.

5-Pozitif olun: Takipçileriniz olumsuz bir yorum yaptığında kötü karşılık vermeyin. Olumsuz yorumlarını dikkate almayın, her zaman pozitif olun.

6-Yayın zamanınızı verimli kullanın: Zamanınızı iyi ayarlayın. Tüm vaktinizi gelen yorumları okumak ile geçirmeyin. Mutlaka yayında kendinizi tanıtın. YouNow kurallarına da uyun.

7-Takipçilerinizle etkileşimde olun: İzleyicilerinizle iletişim kurmanız oldukça önemlidir. Onlarla etkileşime geçeceğiniz sorular sorun. Özellikle “ Evet- Hayır” olarak cevap vermelerini sağlayacak sorular, izleyicilerle iletişiminizi arttırır.

8-Dışarıda yayın yapıp interaktif olun: Yayın yapacağınız yerin ışıklandırmasının iyi olmasına önem gösterin. Arka planınızın iyi görünmesi, yayın kalitenizi yükseltmenize yardımcı olur. Mobil yayın yapın, dışarı çıkıp değişik mekanlar gösterin.

9-Yayın zamanınızı kendi sosyal medya ağlarınızda duyurun: YouNow hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlayın ve yayın zamanınızı bu ağlardan duyurun. İzleyicilerinize ne zaman yayın yapacağınızı duyurmanız, etkileşimi artırır ve takipçi sayınızı yükseltir.

10-Haftada en az 2 gün yayın yapın: En iyi etkileşim için haftada en az 2 gün yayın yapın. Hatta yayınlarınızı aynı gün ve saate denk getirmeye çalışın. YouNow’da kesintisiz istediğiniz süre kadar yayın yapabilirsiniz ama etkileşimin yüksek olduğu zamanlar 30 ila 60 dakika arasında. 
ETİKETLER : YouNow

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics