Bilişim Dünyası 22 KASIM 2015 / 06:12

Tam donanımlı teknoloji merkezi açıldı

Penta Teknoloji, iş ortaklarına sunduğu katma değerler zincirine yeni bir halka daha ekledi ve Penta Teknoloji Merkezi’ni (PTM) hizmete açtı. Uçtan uca çözümlerin simülasyonu için hazırlanan merkez ile ürün demoları, kavram kanıtlama çalışmaları, ürünlerle ilgili farklı senaryolar sergilenebiliyor. Geliştirilen donanım ve yazılım birlikteliği çözümleri ile Penta iş ortaklarına ve son kullanıcılara tam bir iş çözümü sunulması hedefleniyor.
Merkezle ilgili bilgi veren Penta Satış ve Pazarlama Direktörü Necmi Ön, “Penta Teknoloji Merkezi’nin üstlendiği eğitim tesisi fonksiyonu sayesinde iş ortaklarımız, uçtan uca çözümlerin gerçek dünyadaki simülasyonunun yanı sıra B2B portalımızı kullanarak webinar’lara da katılım gerçekleştirebilirler” dedi.  Aynı anda bağımsız üç oturuma ev sahipliği yapabilecek üç farklı demo odasını bünyesinde barındıran merkezde, odalardaki havalandırma, aydınlatma ve perdeler, akıllı ev/ofis sistemi ile yönetiliyor. LED ekranlar ve video duvar ekranları gibi sistemlerin içeriklerinin kontrolü de Penta'nın dağıtımını yaptığı akıllı ev/ofis sistemi Control4 ile gerçekleştiriliyor. Merkezde bulunan güvenli video konferans sistemi de iş ortaklarının ve onların müşterilerinin video konferans ekipmanlarını, web tarayıcılarını (WebRTC) ya da Lync/Skype hesaplarını kullanarak demolara ve sunumlara katılabilmelerini sağlıyor. 
 
Bulut tabanlı çözümler platformu
Öte yandan, Penta Teknoloji, çeşitli tedarikçi ve hizmet sağlayıcıların bulut tabanlı çözümlerinin bayiler ve kullanıcılar ile buluştuğu Penta Bulut platformunu duyurdu. Sanal bir pazar yeri olarak tasarlanan Penta Bulut, Penta Teknoloji’nin 5 bini aşkın bayisine, yazılım ve donanım pazarında olduğu gibi uçtan uca çözüm sunmayı hedefliyor. Bayiler bu pazar yerinde, müşterilerinin gereksinimi olan bulut ve servis hizmetlerini tek bir noktadan karşılayabilecek.
Penta Bulut’un KOBİ ölçeğindeki işletmelerin ihtiyacı olabilecek pek çok hizmeti bayileri aracılığıyla, büyük yatırımlar yapmadan, aylık ve yıllık dönemlerde küçük ödemeler yaparak kullanabilmelerini sağlayan bir platform olma yolunda ilerleyeceğini belirten Penta Teknoloji Satış ve Pazarlama Direktörü Necmi Ön, “Penta Bulut ile çözüm ortaklarımızın müşterilerine sunduğu ürün ve hizmet seçeneklerini artırarak, iş alanlarını ve kazançlarını büyütmeleri, global tedarikçilerin dünyasında yerli tedarikçilere de yer verilmesi hedefleniyor” bilgisini verdi.
 
Çözümler zenginleşecek
Penta çözüm ortaklarına yönelik Bayinet portali üzerinden kullanıma sunulan Penta Bulut ile çözüm ortaklarına ‘Bulut’ ve ‘Servis’ hizmetleri olmak üzere iki ana kategoride hizmet sunuluyor. Bulut Hizmetleri kapsamında sanal sunucu-altyapı, uygulamalar ve yedekleme çözümleri yer alırken; Servis Hizmetleri başlığı altında ise çözüm ortaklarının Penta’dan satın aldıkları kurulum gerektiren her türlü donanım ve yazılım ürünlerinin kurulu ve teknik ekip desteği sağlanıyor.
Penta Bulut hizmetlerinde; Altyapı, Platform ve Uygulama kategorilerinde değişik konfigürasyonda belirlenip paket haline getirilmiş çözümler, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) tüm teknik gerekliliklerini sağlayan e-dönüşüm çözümleri, T.C. Maliye Bakanlığı ve GİB standartlarına uygun geliştirilen e-fatura sistemleri, içerikleri ile farklılaşan üç ayrı web sitesi yazılım uygulaması ve üç ayrı paket e-ticaret uygulaması yer alıyor. ERP, CRM, doküman yönetimi ve zengin seçenekli sektörel temelli çözümler gibi pek çok ürün ve hizmet de önümüzdeki dönemde Penta Bulut Market’te yerini alacak.
ETİKETLER : 1047

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics